Třináct představení, tři generace umělců. Cirk La Putyka uvádí projekt Family

Cirk La Putyka čeká největší novocirkusový projekt v historii souboru. Dvacítka umělců z šesti zemí se dnes představí v premiéře Family na scéně pražského uměleckého centra Jatka78. Mezi akrobaty, hudebníky, herci i tanečníky vystoupí tři generace umělců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cirk La Putyka - Family | Foto: Cirk La Putyka

Ústředním tématem nového projektu Cirku La Putyky je rodina, popisuje umělecký šéf souboru a režisér Rostislav Novák mladší.

„Je tam téma rozbitého stolu, který se ten kolektiv snaží dát dohromady. Je tam téma vychovávání mladé generace a toho, jak ta mladá generace může ovládat nás. Je tam téma důvěry, ztráty člověka a narozenin,“ popisuje Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třináct představení, tři generace umělců. Cirk La Putyka uvádí projekt Family. Podrobnosti zjišťovala Veronika Štefanová

V rámci projektu Family spojil svou uměleckou rodinu s tou osobní. Oslovil proto všechny, kdo prošli souborem za posledních pět let.

Celou škálu cirkusových disciplín tak předvedou umělci tří generací od 10 do 67 let. Malý akrobat Matyáš Novák se bude například odrážet z trampolíny, která nemá nohy. Oporu mu bude dělat deset akrobatů.

„Dvacet rukou a možná budeme potřebovat i nějaké diváky. Nárazy při skákání do ramen lidí jsou tak velké, že to není úplně pohodlné, ale jde o téma a obraz, že dítě skáče na trampolíně, kterou lidé drží pro něj, aby to mohl dělat,“ popisuje netradiční akrobatický výstup principál Rostislav Novák.

Kromě Novákova syna Matyáše v inscenaci vystoupí i jeho matka Anna a otec Rostislav Novák starší.

Rostislav Novák ml. | Foto: Adam Kebrt

„Je to druhý projekt a jako u každého projektu jsem zase na začátku. Ale ten pocit je trochu jistější. Ta hranice mezi mnou a synem už není tak živá, teď už naprosto vím, že je režisér,“ říká Rostislav Novák starší.

Akrobaty doprovodí původní hudba Jana Balcara. Novinkou budou například ikarské hry, kdy jeden akrobat leží na zádech a nohama roztáčí akrobatku v různých saltech.

Kvůli náročnosti a mezinárodnímu obsazení soubor zahraje Family celkem třináctkrát, dvě představení už jsou vyprodána. V Jatkách78 bude novinka k vidění do 28. října.

Anna Kottová, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme