Tyjátr - Joke Killers

V Arše vraždili humor. 21. prosince se konala pražská premiéra představení režijního tandemu SKUTR a Adély Laštovkové Stodolové nazvaného Joke Killers. To bylo poprvé uvedeno na festivalu Divadelní Flóra v Olomouci a reprezentovalo Českou republiku také na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. Více už vám řekne Veronika Dospělová v pravidelné rubrice Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Joke Killers | Foto: Divadlo Archa

Tvůrčí duo SKUTR a Adéla Laštovková Stodolová uvedli v Arše pražskou premiéru představení Joke Killers. Pracuje s konfrontací vnitřního světa člověka, potažmo klauna, se světem vnějším, s okolím, se společností. Na do absurdna vyhnaných, záměrně přehrávaných situacích ilustruje, jak ze sebe lidé dělají i v normálním životě klauny.
Toto „klaunské" téma, vysvětluje Lukáš Trpišovský v rozhovoru uvnitř reportáže, je pak vlastní především Adéle Laštovkové Stodolové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Joke Killers

Představení pracuje s mimikou a pohybem, občas nějaká ta „vtipná historka", často hysterický smích a také trocha klasiky, trocha Shakespeara. V představení je také silně zastoupený motiv Vánoc.
Trojice autorů se ostatně nesetkala poprvé, spolupracovali spolu už na úspěšném představení Malá smrt. A příliš se neobměnilo ani obsazení.

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme