Tyjátr - Murlin Murlo

Strašnické divadlo uvedlo novou premiéru. V režii nového uměleckého šéfa divadla Michala Langa se do Strašnic dostala hra ruského autora Nikolaje Koljady Murlin Murlo. Viděla ji i Veronika Dospělová a představí vám ji teď v naší pravidelné rubrice Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Murlin Murlo | Foto: Pavel Kolský

Marilyn Monroe známe všichni, ale Murlin Murlo? Murlin Murlo je vlastně Olga, která žije v zapadlém ruském městečku někde uprostřed ničeho a čeká na konec světa. To je totiž jediný způsob, jak uniknout.
Koljada napsal Murlin Murlo v době perestrojky, době hroutícího se Sovětského svazu, její téma je ale aktuální snad v každé době. Michal Lang scénář v tomto duchu maličko pozměnil a vynechal explicitní dobové narážky. To ale výtečným, svěžím a vtipným dialogům na kráse neubralo a nezmizel naštěstí ani onen podtext aplikovatelný na různé aktuální situace.

Nikolaj Koljada je jedním z nejuznávanějších ruských autorů dneška, jeho hry, jichž má na kontě už přes devadesát, se překládají a uvádí po celém světě. Nejznámějšími jsou asi Slepice, Američanka nebo Polonéza Ozinského.
Michal Lang na jeho dramatice oceňuje třeba důraz na herecké vyjádření, poslechněte si s ním rozhovor uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Murlin Murlo

Na Murlin Murlo můžete zajít do Strašnického divadla v průběhu listopadu ještě dvakrát. Další program naleznete na jeho stránkách www.strasnickedivadlo.cz.

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme