Tyjátr - Murlin Murlo

Strašnické divadlo uvedlo novou premiéru. V režii nového uměleckého šéfa divadla Michala Langa se do Strašnic dostala hra ruského autora Nikolaje Koljady Murlin Murlo. Viděla ji i Veronika Dospělová a představí vám ji teď v naší pravidelné rubrice Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Murlin Murlo | Foto: Pavel Kolský

Marilyn Monroe známe všichni, ale Murlin Murlo? Murlin Murlo je vlastně Olga, která žije v zapadlém ruském městečku někde uprostřed ničeho a čeká na konec světa. To je totiž jediný způsob, jak uniknout.
Koljada napsal Murlin Murlo v době perestrojky, době hroutícího se Sovětského svazu, její téma je ale aktuální snad v každé době. Michal Lang scénář v tomto duchu maličko pozměnil a vynechal explicitní dobové narážky. To ale výtečným, svěžím a vtipným dialogům na kráse neubralo a nezmizel naštěstí ani onen podtext aplikovatelný na různé aktuální situace.

Nikolaj Koljada je jedním z nejuznávanějších ruských autorů dneška, jeho hry, jichž má na kontě už přes devadesát, se překládají a uvádí po celém světě. Nejznámějšími jsou asi Slepice, Američanka nebo Polonéza Ozinského.
Michal Lang na jeho dramatice oceňuje třeba důraz na herecké vyjádření, poslechněte si s ním rozhovor uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Murlin Murlo

Na Murlin Murlo můžete zajít do Strašnického divadla v průběhu listopadu ještě dvakrát. Další program naleznete na jeho stránkách www.strasnickedivadlo.cz.

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme