Tyjátr – Sunyata

„Ať se vám to líbí, nebo ne, život je drama, často plné podivných postav a šílených scén.“ Takhle je prezentováno představení Sunyata tanečnice a choreografky Kateřiny Stupecké. Představení Sunyata je výsledkem roční práce po výhře Ceny Sazky v roce 2009. Vidět ho můžete v Divadle Ponec nebo třeba i v Duncan Centre. Více se dozvíte v pravidelné divadelní rubrice Veroniky Dospělové Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Sunyata | Foto: Press kit

Kateřina Stupecká se pro současný tanec rozhodla až ve svých jednadvaceti letech. Před třemi roky dokončila taneční konzervatoř Duncan Centre, dál studuje choreografii na HAMU a vloni se stala „objevem roku v tanci“ a vyhrála tak Cenu Sazky.
Poslechněte si rozhovor s Kateřinou Stupeckou uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Sunyata


Kateřina už předtím vytvořila několik představení, stěžejní pro ni ale bylo, když inscenace Da Capo vyhrála 2. cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nová Evropa a vloni zmíněnou Cenu Sazky. S touto cenou je spojena finanční podpora 400 tisíc korun, kterou umělec využije na práci na dalším projektu.
Po roční práci tak přichází unikátní inscenace Sunyata. Kateřina čerpala inspiraci z knihy terapeuta Thomase Moora Temné noci duše.

Zajděte na stránky Divadle Ponec – a hlavně zajděte na Sunyatu!

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme