Tyjátr - Ubu Antikrist

Ubu Antikrist je inscenace studentů 3. ročníku katedry alternativního divadla pražské DAMU. Je to nejen kompilace her Alfreda Jarryho, ale vnáší do tématu i několik skutečně neočekávaných momentů i postav. Hra je součástí mezinárodního projektu divadelních fakult, v Praze ji můžete vidět v divadle DISK. Víc už Veronika Dospělová a pravidelná divadelní rubrika Tyjátr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Ubu Antikrist | Foto: Michael Tomeš

Já už na to s**u! Na válku. Na motorku. Na přepadání. Co je tohle za svět? Mě už to nebaví.
Tak zní motto inscenace Ubu Antikrist. Ubu je totiž věčný. Ubu znamená nezřízenou žravost, suverénní blbost, spontánní krutost.

V režii Michala Háby a Šimona Spišáka vedle něj navíc ožívají postavy takříkajíc zvenčí – třeba Švejk, Ježíš… Jako by nad pomyslným absurdnem vzniklo ještě něco vyššího, absurdnějšího. A navíc ten Antikrist! Bude mít nakonec Ubu svou „šou“, bude „bavit lidi“? Nebo to bude jedna velká zabíjačka?

Z představení Ubu Antikrist | Foto: Michael Tomeš

Inscenace vznikla jako součást mezinárodního projektu cUBUs, a to na pražské DAMU a divadelních fakultách v Bratislavě a Vratislavi. Jedno téma, tři režie, tři divadelní soubory.
V Praze uvidíte v hlavních rolích Ondřeje Besedu, Lukáše Bouzka, Annu Čonkovou a další. Rozhovor s režisérem a dramaturgem Šimonem Spišákem a představitelem krále Ubu Ondřejem Besedou si poslechněte uvnitř reportáže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tyjátr - Ubu Antikrist

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme