Umělecký šéf baletu ruského Velkého divadla bojuje s popáleninami po útoku kyselinou

Umělecký ředitel baletu ruského Velkého divadla bojuje s možnou ztrátou zraku po útoku kyselinou. Neznámý muž napadl Sergeje Filina v centru Moskvy ve čtvrtek pozdě večer. Zástupci divadla uvedli, že po nezbytné operaci bude hvězda baletní scény převezena na léčení do Belgie. Ruská policie spojuje útok s Filinovou profesní činností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Umělecký ředitel baletu ruského Velkého divadla Sergej Filin | Zdroj: Reuters

42letý Sergej Filin, sám bývalý tanečník souboru Velkého divadla oceněný v Rusku i zahraničí, byl podle ruských médií měsíce terčem pohrůžek. Pozorovatelé mají za to, že se umělecký šéf baletu stal obětí boje mezi jednotlivými skupinami tanečníků.

Neznámý útočník ho napadl nedaleko jeho domu, do obličeje mu stříkl kyselinu a způsobil popáleniny třetího stupně. Léčení může podle lékařů trvat až šest měsíců.

Ruská média v posledních měsících mnohokrát informovala o rostoucím napětí ve Velkém divadle, důvodem byl podle nich umělecký program scény. V roce 2011 na protest proti novému repertoáru rezignovaly dvě baletní hvězdy souboru – Natálie Osipovová a Ivan Vasilijev.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme