Ústečtí radní schválili dotaci pro Činoherák. Potvrdit ji teď musí zastupitelé

Dotaci ve výši 6,6 milionu korun pro Činoherák Ústí dnes schválili městští radní. Jde o finanční prostředky na druhou polovinu roku, bez kterých by spolek nemohl dál fungovat. Do konce června dostává prostřednictvím příspěvkové organizace města peníze za objednaná představení. Smlouvu ale prověří antimonopolní úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herci děkuji po představení Nepřítel lidu | Foto: Činoherák Ústí

Činoherák například dosud nemá v rejstříku zapsané změny. Jde především o nové složení správní a dozorčí rady a o přesun sídla z Prahy do Ústí.

Radní Jaroslav Achab Haidler z PRO! Ústí zdůrazňuje, že je to jedna z podmínek dotace.

„Je potřeba dát všechno papírově zcela do pořádku, aby každý, kdo se podívá do obchodního rejstříku, měl jasno. Je to možná i moje lajdáctví, přece jenom jsem radní pro kulturu a mohl jsem je trošku honit. Já ty cizí lidi nechci soudit,“ vysvětluje.

Podle ředitelky Činoheráku Terezy Silbernaglové by měl být zápis do rejstříku otázkou dnů.

„Předpokládám, že do dvou až tří dnů už bude zápis proveden, alespoň základní údaje. Další podmínky, co jsem zatím slyšela, jsou tak nekonkrétní, že dokud je neuvidím napsané na papíře, nechtěla bych je komentovat,“ dodává.

Dotaci pro Činoherák Ústí musí ještě koncem června schválit zastupitelé.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme