V Čechách pod Košířem proběhne rekonstrukce indiánské bitvy

Bitva indiánských kmenů z východních lesů Severní Ameriky, francouzských a britských jednotek. To je v krátkosti seznam aktérů francouzsko-indiánské války z druhé poloviny 18. století. Její průběh mohou lidé sledovat v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indiánská obydlí

Lidem se představí členové několika vojensko-historických sdružení, které spojuje zájem o takzvanou ‚živou historii‘. Bojovníci budou mít navíc doprovod včetně žen a dětí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Čechách pod Košířem proběhne rekonstrukce indiánské bitvy. Reportáž redaktorky Českého rozhlasu Anny Kajlíkové.mp3

„Ze skupin, které tam budou moci návštěvníci vidět, můžeme jmenovat například nezávislé francouzské jednotky The Compagnies Franches de la Marine nebo 77. pěší horalský regiment Montgomery's Highlanders, což byl pluk skotských válečníků,“ říká Vlasta Hrochová z Vlastivědného muzea v Olomouci.

Do krutých bojů se zapojí zhruba stovka aktérů z tuzemska i zahraničí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i dobový tábor. „Lidé se mohou zeptat i jednotlivých účastníků na všechno, co je bude zajímat,“ dodává Vlasta Hrochová.

Podle Hrochové se rekonstrukce bitvy nekoná v zámeckém parku náhodou. Jeho zahrada v barokním slohu s vodními kanály a alejemi z počátku 18. století je pro rekonstrukci vhodnou kulisou.

Anna Kajlíková, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme