V divadle Disk začíná Vánoční bazar v Mokré čtvrti

Po roční pauze opět začíná Vánoční bazar v Mokré čtvrti v Praze. Charitativní akci pro širokou veřejnost připravují umělci Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Peter Serge Butko. Už dnes se Disk zaplní poklady, jejichž následný prodej pomůže různým nadacím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová před mikrofonem ČRo | Foto: Hynek Bulíř

Třídenní bazar začíná dnes úderem desáté hodiny, kdy máte jedinečnou šanci po celý den nosit do Divadla Disk jakékoliv věci, které se o víkendu budou prodávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátoři bazaru mluví o reakcích na poskytnutou pomoc.mp3

Dnešní den je vyhrazený pro štědré dárce, kteří mohou nosit až do večera do divadla Disk nejrůznější věci. Ty se pak budou o víkendu prodávat.

„Lidé nosí cokoliv, oblečení, keramiku, bižuterii, sportovní potřeby, hračky po dětech, zbytečné dary, občas je to opravdu překvapení,“ říká spoluorganizátora bazaru Tatiana Vilhelmová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tatiana Vilhelmová mluví o Vánočním bazaru v Mokré čtvrti.mp3

Občas jsou mezi dárci i známé osobnosti, které následně dorazí i osobně. Letošní ročník poctí svou návštěvou Simona Stašová s Květou Fialovou, Jiří Macháček, Ivan Trojan nebo Jiří Bartoška.

„Umělci patří většinou ke štědrým nakupujícím. Výtěžek byl naposledy milión a půl korun, což je za harampádí neuvěřitelné. Věci, které se neprodají, posíláme do dětských domovů, kde jsou za ně vděční,“ dodává Vilhelmová.

Organizátory bazaru v minulosti potěšila pomoc důchodcům, postiženým, i dětem z dětských domovů.

„Mě bavilo vidět vzkaz z dětských domovů, mezi nimi hodně romských děcek, které se podívaly do Afriky a viděly, že někde také žijí lidi, kteří nejsou všichni bílí. To bylo strašně silné a mně se to líbilo,“ říká Butko.

Výtěžek jde každoročně na konto Nadace Terezy Maxové, která akci zaštiťuje, a na další projekty. Letos výtěžek pomůže společnosti Rozmar, autistickým dětem, ale i Obci překladatelů.

„Obec spisovatelů jsme vybrali, protože jí stát letos nedal žádné peníze. Přitom za málo peněz překládají neuvěřitelné věci a byla by škoda, kdyby to zaniklo,“ myslí si Tatiana Vilhelmová.

Letošní novinkou je zřízení internetové aukce. Vánoční bazar končí galavečerem v pondělí 20.12. v Lucerna Music baru.

Zuzana Filípková, Tomáš Pavlíček, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme