V Liberci má premiéru tanečně divadelní představení Periférie

Slavnostní premiéru zažije dnes večer liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Diváci budou moci sledovat první uvedení tanečně divadelního představení Periférie choreografky Aleny Peškové. V jedné z hlavních úloh uvidí primabalerínu národního divadla v Praze Adélu Pollertovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Němec | Foto: Vladimír Kroc | Zdroj: Český rozhlas

Předlohou k tanečnímu představení Periférie byla divadelní hra Franze Langa. Vypráví příběh dvou mladých lidí na pozadí velkoměstské periférie.

Annu, což je hlavní ženská taneční role, si zatančí sólistka baletu Národního divadla v Praze a bývalá hvězda hamburského baletu Adéla Pollertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Rajlichové o tom, jak vznikalo představení Periférie, v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„Taneční divadlo mám hrozně ráda. Poslední dobou spíš tíhnu k tomu, se vyjadřovat herecky než tanečně, i když tancování a balet je moje profese a dělám to strašně ráda,“ řekla.

Důležitou součástí Periférie je hudba Martina Němce. Ten je znám především jako zakládající člen legendární kapely Precedens. V současnosti působí ve skupině Lily Marlen, ale zkušenosti má i s filmovou či scénickou hudbou.

Choreografku Alenu Peškovou si jeho skladby získaly okamžitě. Hudba pro ni byla prioritou, a to se projevilo i na financích. O to více pak museli tvůrci šetřit na výpravě. Nakonec to ale bylo spíš plus.

Adéla Pollertová | Foto: www.ceny-thalie.cz

Jak se bude jedné z našich nejlepších baletek Adéle Pollertové tančit na dynamickou hudbu Martina Němce, o tom je možné se přesvědčit v libereckém Šaldově divadle dnes a ještě 27. listopadu.

Eva Rajlichová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme