V Liberci slavil úspěch broadwayský muzikál She Loves Me

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy má za sebou premiéru broadwayského muzikálu She Loves Me od skladatele Jerryho Bocka. V režii Oldřicha Kříže se představila řada českých muzikálových hvězd - Jan Kříž, který je držitelem Thalie nebo Zuzana Benešová, která teď září v karlínské inscenaci klasické operety Mamzelle Nitouche.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kříž (vlevo) jako Georg Kertész a Michal Pleskot v roli Zoltána Sipose na generálce muzikálu She loves me | Foto: ČTK

Muzikál měl světovou premiéru na Broadwayi před padesáti lety. Za sebou má více než 300 repríz a 10 ocenění. Předlohou inscenace se stal filmový příběh dvou mladých prodavačů, kteří si navzájem píšou milostné dopisy, aniž by znali odesílatele nebo adresáta.

„Film Obchod za rohem byl vyhlášený jako jedna z nejkrásnějších amerických romantických komedií,“ říká režisér Oldřich Kříž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Muzikál viděla i reportérka Ivana Bernáthová

Příběh byl zfilmován ještě jednou, v roce 1998 vznikl film Láska přes internet s Tomem Hanksem a Meg Ryan v hlavních rolích.

V Liberci se podařilo dát dohromady skvělé obsazení. Jednu z hlavních rolí Georga Kertésze ztvárnil loňský nositel ceny Thálie Jan Kříž. Podle něj je tato role hodně náročná.

„Postava je tam hodně dlouho, je to hodně upovídané, je tam poměrně těžké zpívání.“

Zuzana Benešová září v roli Amálie Balášové nejen díky svému pěveckému výkonu, ale také proto, že jí to v kostýmech, navržených Veronikou Hindle velmi sluší.

„Cítím se v nich báječně až na to, že převleků je dost a je to dost rychlé. Je to pohodlné, krásné, vypadáme jako panenky.“

Noblesní premiéru muzikálu má liberecké divadlo za sebou, na další představení se mohou diváci těšit 4. ledna.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme