V Národním divadle se rozdávaly ceny za nejlepší divadelní výkony

Už podevatenácté se v pražském Národním divadle předávaly Ceny Thálie za nejlepší divadelní výkony.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monika Absolonová převzala Cenu Thálie za roli Fanny Briceové v představení Funny Girl

Monika Absolonová převzala Cenu Thálie za roli Fanny Briceové v představení Funny Girl | Zdroj: ČTK

První oceněnou v kategorii muzikálu a operety byla zpěvačka Monika Absolonová, uznání si získala za roli Fanny Briceová z představení Fanny Girl. Z mužů zaujal Dušan Vitázek vystupující jako Jekyll a Hyde v Městském divadle v Brně.

V sekci činohry bodoval a Václav Neužil za roli v Dejvickém divadle v představení Dealer´s choice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Divadelní Ceny Thálie 2011.mp3

„To, že člověk dostane cenu znamená, že si někdo všimnul jeho práce v naší branži a to je prostě příjemné. Cena nemůže neudělat radost. A že to je za Maxiho z Dealer´s choice to je příjemný bonus, protože já si té role u sebe taky vážím nejvíc,“ řekl Václav Neužil.

Mezi ženami dominovala Helena Dvořáková z Divadla v Dlouhé za roli v inscenaci Polední úděl.

„Je to pro mě čest, radost a zároveň vím, že tím reprezentuju Divadlo v Dlouhé. Myslím, že je to tak výjimečná hra a tak výjimečný divadelní výkon, že si zaslouží, aby byl oceněn,“ reagovala Dvořáková.

Cenu za celoživotní dílo si odnesl Luděk Munzar za činoherní práci.

Přehled udělených Cen Thálie 2011
Opereta, muzikál
Monika Absolonová (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem)
Dušan Vitázek (Městské divadlo Brno)
Balet
Miho Ogimoto (Státní opera Praha)
Jan Fousek (Nebezpečné známosti, Národní divadlo Brno)
Celoživotní přínos
- Vlastimil Harapes
Činohra
Helena Dvořáková (Divadlo v Dlouhé)
Václav Neužil (Dejvické divadlo Praha)
Celoživotní přínos
- Luděk Munzar
Opera
Anna Klamo (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem)
Jacek Strauch (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)
Celoživotní přínos
- René Tuček
Činoherci do 33 let
Tereza Dočkalová (Komorní scéna Aréna Ostrava

„Ta cena těší právě proto, že si ji rozdávají herci. To je ta největší čest. Tak jsem rád, že jsem se toho dožil. Všem kolegům, kteří to způsobili, nemůžu říct nic jiného, než jedno krásné české slovo – děkuji,“ odpověděl oceněný Luděk Munzar.

Thálii za balet získala Miho Ogimoto za Giselle ve stejnojmenném představení Státní opery. Mezi muži triumfoval Jan Fousek coby Vikomt de Valmont z Nebezpečných známostí brněnského Národní divadlo.

Cenu za celoživotní mistrovství si odnesl dlouholetý sólista Národního divadla René Tuček. Za taneční mistrovství Thálii získal choreograf, režisér, tanečník, sólista a později šéf baletního souboru Národního divadla Vlastimil Harapes.

„Znamená to, že už asi nebudu dost mladý, abych byl oceněn za výkon. Takže už musím dostat takovou seniorskou cenu,“ hodnotil Vlastimil Harapes.

Zvláštní cenu Kolegia Thálií dostal kostýmní výtvarník Josef Jelínek, který za téměř 30 let vytvořil nespočet kostýmů pro Národní divadlo a Státní operu.

Thálie uděluje Herecká asociace už podevatenácté, moderátorem byl opět plzeňský herec, dramatik a režisér Antonín Procházka. Podle prezidenta této profesní umělecké organizace Jiřího Hromady dostane udílení Thálií v příštím roce novou podobu.

ČRo 1 - Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme