V Praze se otvírají Jatka 78, nová scéna La Putyky, Vosto5 a dalších souborů

V pražských Holešovicích se dnes slavnostně otvírají Jatka 78. Prostor, za jehož vznikem stojí soubor Cirk La Putyka, chce být scénou pro nezávislé a experimentující umění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jatka 78. Nový divadelní prostor v pražských Holešovicích

Jatka 78. Nový divadelní prostor v pražských Holešovicích | Zdroj: ČTK

Prostor v památkově chráněné Pražské tržnici svěřil pražský magistrát do správy Cirku La Putyka, v programu však lidé najdou i další soubory – SKUTR, Vosto5, Činoherák Ústí a další.

„Je to prostor, který shromažďuje několik souborů, které nemají svůj vlastní divadelní prostor. Jsou to už soubory nějakým způsobem etablované se svojí diváckou základnou,“ říká manažer projektu Štěpán Kubišta.

Vedle vystoupení divadelníků a akrobatů budou mít lidé možnost zhlédnout třeba také instalace výtvarníka Petra Nikla ve vstupní hale, hudební program pak naplní Matěj Ruppert, Anna Polívková a Dětský sbor Českého rozhlasu.

Pražská tržnice se změní v 'Jatka', multifunkční centrum nejen pro nový cirkus

Číst článek

Český rozhlas, kov, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme