V Praze začíná festival 4+4 dny v pohybu

Letošní festival 4+4 dny v pohybu se vymanil z pouze divadelních mantinelů. 15. ročník nabídne návštěvníkům současné umění snad ve všech jeho formách. Lidé se mohou těšit na divadelní inscenace, výstavy, site specific, kabaret, tanec, videoart, ale také poezii, přednášky nebo nová média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

4+4 dny v pohybu | Foto: Press kit

„Festival má vlastně tři zahájení. V divadle Archa máme premiéru Jo Strømgrena, tanečních postav ve fotbalovém umění. Zároveň máme vernisáž velké výstavy na Národní 36 s názvem One day you will lose it all a den později máme vernisáž belgického výtvarníka a architekta Filipa Berteho. Tento projekt poběží po celou dobu festivalu, stejně jako výstava na Národní,“ přiblížil umělecký ředitel festivalu Pavel Štorek.

Patnáctý ročník festivalu poběží od 15. do 24. října v tradičních prostorách divadla Archa, La Fabriky a Studia Alt@-Hala 30. Kromě toho si i letos organizátoři zvolili za centrálu netradiční pražskou budovu, která na deset dní ožije kulturou. A to v objektu bývalého Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV) na Národní třídě 36.

Zuzana Filípková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme