V pražském Divadle Kalich má premiéru Žena za pultem 2, hrají Kaiser a Lábus

Inscenaci s názvem Žena za pultem 2 dnes poprvé zhlédnou diváci v pražském Divadle Kalich. Autoři si pohrávají s myšlenkou, že známý český televizní seriál z osmdesátých let má pokračování a hlavní hrdinka žije v současné době. Na scéně Kalichu se objeví Oldřich Kaiser a Jiří Lábus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Kalich v Praze | Foto: Filip Jandourek

Komedii s populární dvojicí režíroval David Drábek, většinu textů napsal třicetiletý scenárista Petr Kolečko. Inscenaci podle svých slov vytvářeli společně.

Vyprávějí příběh o prodavačce Jiřině, která věří, že komunisté konečně ve volbách vyhrají. Učí se proto, jak se například řekne čínsky vlašák nebo rohlíky.

David Drábek zastává post uměleckého šéfa Klicperova divadla v Hradci Králové a mezi jeho režijní úspěchy patří Jedlíci čokolády nebo Noc oživlých mrtvol.

Emoce před dvěma lety vyvolalo Drábkovo divadelní zpracování skandální rozhlasové hry Koule. Hlavní postava koulařka Milena některým připomněla životní osudy Heleny Fibingerové.

Petr Kolečko je uměleckým šéfem v A studiu Rubín. Spolupodílel se na vzniku televizního seriálu Čtvrtá hvězda nebo Marta a Věra. V divadle se do povědomí diváků dostal díky projektům, jako je hra Jágr, Kladeňák, Federer – Nadal nebo alternativní muzikál Pornohvězdy.

Michaela Vetešková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme