Večer budou rozdány divadelní ceny Alfréda Radoka

Divadelní kritici dnes večer ocení české umělce za jejich celoroční práci pro divadlo. Nežhavějšími kandidáty na ocenění jsou podle počtu nominací pražské Divadlo v Dlouhé, Národní divadlo a brněnské divadlo Husa na provázku. Do první desítky nominací na Cenu Alfréda Radoka za rok 2011 se prosadila divadla ze všech koutů České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ceny Alfréda Radoka (logo) | Foto: Ceny Alfréda Radoka

Šéfredaktor časopisu Svět a divadlo Karel Král proto nominace označuje především za úspěch mimopražských divadelních scén.

„Když vezmu třeba divadla v první desítce té ankety, tak tam Praha měla tři, Divadlo Letí, Pražské komorní a Divadlo v Dlouhé, Ostrava tři, Divadlo Petra Bezruče, Arénu a Národní divadlo moravskoslezské, Brno dvě, Redutu a Buranteatr, a pak tam bylo Jihočeské divadlo České Budějovice a Klicperovo divadlo Hradec Králové. Takže si myslím, že je to docela pestré,“ uvádí Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu mluvil na Radiožurnálu šéfredaktor časopisu Svět a divadlo Karel Král

V inscenačních nominacích na ceny Alfréda Radoka za rok 2011 je nejúspěšnější pražské Divadlo v Dlouhé s hrou Polední úděl. Ta má šanci na ocenění za nejlepší inscenaci, mužský i ženský herecký výkon a také za scénografii.

Slavnostní předávání Cen Alfréda Radoka za rok 2011 proběhne v pražském Divadle v Dlouhé. Letos se ceny udělují už podvacáté.

Eva Rajlichová, pir, Josef Nerušil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme