Večer se v Národním divadle v Praze předají divadelní Ceny Thálie

Už poosmnácté rozdá Herecká asociace divadelní Ceny Thálie. V Národním divadle v Praze se dnes večer ceny udělí ve čtyřech kategoriích - činohře, opeře, baletu a muzikálu a operetě. Mezi nominovanými najdete například Květu Fialovou, Lucii Štěpánovou, Petra Nárožného nebo Jiřího Štěpničku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeviště

Jeviště | Foto: Tomáš Adamec

„Celkem poroty vypsaly 66 nominací. Půl na půl dámských a pánských. Nejvíc kandidátů na ceny Thálie letos vzešlo z Národního divadla s deseti nominacemi. Následují Národní divadlo Brno se šesti, pěti jmény je zastoupeno Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem, Divadlo F.X. Šaldy v Liberci a Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni,“ upřesnil prezident Herecké asociace Václav Postránecký.

Předsedkyně poroty v kategorii činohra Jana Paterová upozorňuje na to, že shodnout se na nominacích je každý rok těžké. Přesto pro jedno jméno hlasovali letos téměř všichni.

„Je to paní Květa Fialová, která se setkává s postavou Maude ze hry Harold a Maude už potřetí. Vzhledem k tomu, že jsem měla čest dramaturgovat její první inscenaci, můžu docela věrohodně prohlásit, že ona každé setkání s Maude pojme jinak. Vždy tu postavu posune někam dál,“ řekla Paterová.

Cenu za celoživotní mistrovství v opeře měla převzít sopranistka Naděžda Kniplová. Ta ji ale odmítla, protože se domnívá, že si cenu zasloužila už mnohem dříve. Nyní ji považuje za milodar.

Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme