Film The Artist ovládl udílení cen britské akademie

Černobílý film The Artist sklidil největší úspěch při udílení cen Britské akademie filmového a televizního umění. Dostal celkem sedm trofejí z 12 nominací. Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Meryl Streepová za titulní roli ve snímku Železná lady o bývalé britské premiérce Margaret Thatcherové. Ceny BAFTA se řadí mezi nejvýznamnější filmové trofeje a jsou považovány za předzvěst amerických Oskarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film The Artist obdržel 7 cen Britské akademie filmového a televizního umění | Zdroj: Reuters

Němý černobílý film The Artist je suverénním vítězem 65. ročníku BAFTY. Získal sedm trofejí, mezi nimi za nejlepší film, nejlepší režii pro Francouze Michela Haznaviciuse a nejlepší mužský herecký výkon hlavního představitele Dujardine.

Film už v lednu získal tři Zlaté glóby a je v deseti kategoriích nominován na Oskara.

Meryl Streepová ve svém děkovném projevu po převzetí ceny za nejlepší ženský herecký výkon vzdala zvláštní hold britskému herci Jimu Broadbendovi, který ve filmu Železná lady ztvárnil jejího manžela Denise Thatchera.

Relativním zklamáním byl film Jeden musí z kola ven podle románové předlohy Johna le Carré, který získal jen dvě ceny: jako vynikající britský film a za nejlepší adaptovaný scénář.

Milan Kocourek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme