Půlstoletí filmové známosti s Jamesem Bondem provází i dražba v Christie's

James Bond slaví 50 let na stříbrné plátně. Přesně 5. října 1962 se poprvé divákům ukázal s tváří Seana Conneryho. Oslavy jubilea doprovázejí novinky k chystaném celovečernímu pokračování s názvem Skyfall i připomínky starších dobrodružství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská aukční síň Christie's pořádá dražbu bondovských artefaktů | Zdroj: ČTK

Snad každý fanoušek Jamese Bonda na to čekal. Sedm minut po půlnoci, tedy v 0:07, britská zpěvačka Adéle odtajnila plnou verzi své titulní písně k chystané bondovce Skyfall. Českou premiéru bude mít 26. října letošního roku.

Další lahůdkou je očekávaná dražba v Londýně. Tamní aukční síň Christie's dnes nenabídne nic menšího, než jeden ze symbolů bondovek - vůz Aston Martin, který si zahrál v zatím posledním natočeném filmu Quantom of Solace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O oslavách 50. výročí filmového Jamese Bonda mluvil Nikola Bojčev v Ranním Radiožurnálu

Kromě auta jde do aukce dalších osm předmětů z vlastnictví filmového Jamese Bonda. Třeba jeho plavky z Casina Royale, nebo hodinky z nejnovějšího filmu Skyfall.

Padesáté výročí bondovky Dr. No připomene i nová hudební kolekce. Najdeme všechny ústřední písně z dosavadních 22 bondovek. Nazpívat a složit titulní píseň pro film o Jamesi Bondovi je prestižní záležitostí.

Agent 007 James Bond se před půl stoletím poprvé objevil v kinech

Číst článek

Usiluje o to celá řada umělců. Podařilo se to už například Madonně, Tině Turner, Paulu McCartneymu nebo Duran Duran..

Nikola Bojčev, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme