‚Voda jako jehličky.‘ Ve Vltavě si s pravidelnými otužilci zaplavali také herci filmu Bába z ledu

Do Štědrého dne zbývá pár dnů, po sněhu ani památky. I tak chodí lidé po městě v kabátech, šálách a zimních botách. Ne ale skupina otužilců v plavkách na Slovanském ostrově v centru Prahy, která se tam sešla s tvůrci právě dokončeného filmu Bába z ledu. Otužování si vedle pravidelných plavců připomněla herečka Zuzana Kronerová a režisér Bohdan Sláma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Voda je báječná, je jako drobné jehličky,“ popisovala vodu herečka Zuzana Kronerová. | Foto: 4PRESS

„Otužuju se už 40 let, byla jsem hrozně nemocná, každý den jsem brala prášky, viděla jsem, jak tady chodí plavat otužilci, tak jsem se rozhodla, že se přidám, Od té doby chodím každou středu a neberu žádné prášky, Trpěla jsem depresemi, už mi nic není, voda je zdravá a léčí, já ji věřím“ vyprávěla svou zkušenost otužilkyně Boženka.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Jako jehličky.‘ Ve Vltavě si s pravidelnými otužilci zaplavali také herci filmu Bába z ledu. U řeky s nimi byl redaktor Ondřej Bambas

„Začátečníci by se měli připravit na to, že je voda neuvěřitelně sevře a budou mít pocit, že nemohou dýchat, což je naprosto normální. Dá se to rozdýchat. Pomáhá také dělat rychlá tempa. Pokud člověk vydrží 30 vteřin, má vyhráno, pokud vydrží celkem minutu, může z vody vylézt,“ vysvětloval postup předseda klubu otužilců Tomáš Prokop.

Poté by se měl člověk rychle osušit, obléct, protože obvykle do 5 až10 minut přijde třes, do půl hodiny by měl být člověk v pořádku.

'Jako jehličky'

Scény ve studené Vltavě natáčeli herci před necelým rokem v Braníku.

„Voda je báječná, je jako drobné jehličky, jen mě trošku překvapilo bahno, takže jsem se do něj bořila, ale pokud člověk plave, je to fajn,“ popisovala vodu herečka Zuzana Kronerová.

Film Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy uvidí diváci v kinech od 23. února 2017.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme