Absolutním vítězem ankety TýTý 2014 se stal Karel Gott

Absolutním vítězem cen TýTý za rok 2014 se stal zpěvák Karel Gott, do Dvorany slávy vstoupila herečka Iva Janžurová. Divácká anketa Týdeníku Televize o nejoblíbenější osobnosti televizní obrazovky se konala už po čtyřiadvacáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Gott

Karel Gott | Foto: Khalil Baalbaki

Iva Janžurová, která byla uvedena do dvorany slávy, sklidila více než minutu trvající potlesk ve stoje. „Je mi příjemné, že se to odehrává v tomhle prostoru Vinohradského divadla, kde jsem strávila 23 let,“ řekla.

Večerem diváky provázel Karel Šíp, který sám také získal cenu – pro osobnost televizní zábavy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlášení vítězů v anketě TýTý sledoval redaktor Martin Karlík

„Byl bych rád samozřejmě, aby třeba i takovýto přenos převzal některý z mých mladších kolegů, a byl bych rád už hlavně z toho důvodu, že bych si jednou rád pro tuhle cenu přišel zespoda z hlediště,“ poznamenal Šíp.

Karel Šíp uspěl ještě v jedné kategorii – pořadem roku diváci zvolili jeho talkshow Všechnopárty.

Nejpopulárnější tváří televizního zpravodajství se stal stejně jako loni Karel Voříšek. Loňský úspěch obhájili i Vojtěch Bernatský v kategorii sportovní moderátor a Josef Klíma – oceněný jako osobnost televizní publicistiky.

„Tentokrát jsem to opravdu čekal“

Cenu pro nejoblíběnějšího zpěváka převzal Karel Gott, který se stal také absolutním vítězem ankety. Ten pronesl další ze svých variací na téma očekávaný či neoočekávaný úspěch.

„Musím říct, že tentokrát jsem to opravdu čekal. Proč předstírat, že jsem to nečekal, když jsem to čekal. Každý z vás nominovaných sem přece nepřišel proto, aby to pak nečekal,“ prohlásil Gott.

Mezi zpěvačkami vyhrála Lucie Vondráčková, za kterou sošku přebíral její otec. Pro zrcadlo si osobně nedošli ani vítězové v kategorii herec a herečka. Za Ivana Trojana ji převzala jeho kolegyně z Dejvického divadla Simona Babčáková, za Simonu Stašovou cenu převzal Marek Eben.

Jedinou kategorií, pro kterou mohli diváci hlasovat i během slavnostního večera, byl objev roku. Sošku si v této kategorii odnesl moderátor Daniel Stach.

Martin Karlík, kov, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme