Akademie odhalí nominace na Oscara. Mezi favority jsou i Hvězdné války

Už dnes se filmový svět dozví letošní nominace na prestižní ceny Oscar. Americká Akademie filmového umění bude hodnotit především snímky ze Spojených států. Tradičně velmi sledovanou kategorií je ale i zahraniční film. Žádný z českých se letos neprobojoval ani do užších nominací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Los Angeles rozdávají ceny Americké filmové akademie, sice umlkne obvyklý ruch a všichni sledují ceremoniál předávání Oscarů | Foto: zdroj: Flickr, Davidlohr Bueso, CC BY 2.0

Únorový galavečer předávání Oscarů bude mít podtitul We all dream in gold. Svůj zlatý sen ale už dnes přestane snít celá řada filmů. Do nominací se totiž v každé kategorii dostane jen několik z nich.

Upoutávka už napověděla snímky, které se v úzkém výběru téměř jistě objeví. Jsou mezi nimi nové Hvězdné války, Marťan s Mattem Damonem nebo Creed, ve kterém se Sylvester Stallone vrátil do nejslavnější role Rockyho.

Do kin vstupuje Revenant Zmrtvýchvstání. Po Zlatých glóbech doufá i v Oscara

Číst článek

Velkou šanci má i film Revenant s Leonardem DiCapriem.

Mezi animovanými filmy je favorizovaná rodinná komedie V hlavě. U cizojazyčných snímků se sází na turecko-francouzský film Mustang i maďarské drama Saulův syn.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme