Akční, temný, fantastický. Recenzenti vynášejí film ze světa Star Wars do nebes

Filmové servery, sociální sítě i zpravodajské servery po skončení embarga zaplavily reakce na nový film Rogue One: Star Wars Story. Sám režisér snímku Gareth Edwards věří, že fanoušci budou nadšení. A do české premiéry zbývají už pouhé dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rogue One: Star Wars Story | Zdroj: Reuters

„Marketingové oddělení podle mě odvedlo skvělou práci. Neukázali ale všechno, takže jsem natěšený, protože to nejlepší teprve přijde. Vím, že lidé toho už o filmu vědí hodně, ale máme pro ně schovaných pár překvapení,“ řekl Edwards.

A první diváci jsou nadšení, stejně jako recenzenti, kteří nešetří superlativy. První samostatná epizoda Star Wars, která se odehrává někde mezi 3. a 4. dílem původní série, je podle nich fantastická, akční, temná, překvapující.

Rogue One: Star Wars Story | Foto: Reuters

V hlavní roli je skupina povstalců, kteří se pokusí ukrást plány nejmocnější zbraně Impéria, Hvězdy smrti. Jde o úkol téměř nemožný. Podle recenzí se mohou diváci těšit na Dartha Vadera, který je údajně tentokrát hodně děsivý.

Mohlo by překvapit, že ve filmu chybí některé scény a záběry, které byly v traileru. Přičítá se to tomu, že tvůrci nebyli s původní verzí filmu spokojeni a značnou část nakonec přetočili. Podle dosavadních reakcí to byl dobrý tah a vyplatilo se nic neuspěchat. Čeští diváci se o kvalitách Rogue One s podtitulem Star Wars Story budou moct přesvědčit už ve čtvrtek, kdy snímek začnou promítat česká kina.

Rogue One: Star Wars Story | Foto: Reuters

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme