Alice Nellis natáčí film Andělé podle knihy Michala Viewegha

Pro školáky jedné nuselské školy v Praze nebyl dnešek běžným vyučovacím dnem. Část školy totiž obsadili filmaři, aby natočili záběry k novému filmu Alice Nellis Andělé. Po chodbách se procházeli herci Vojtěch Dyk, Marián Labuda i Vladimír Javorský a herečku Zuzanu Bydžovskou si mohl kdokoli splést s paní učitelkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alice Nellis | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Režisérka Alice Nellis vydává poslední pokyny, pak ve třídě nastane ticho a herečka Zuzana Bydžovská coby učitelka začne hrát na kameru.

V lavicích sedí žáci 8. B. Herce Mariána Labudu, Vladimíra Javorského i Vojtěcha Dyka ale nejde přehlédnout, a to ve filmu vystupují jako andělé.

„Můj anděl, jak se zatím jeví, je takový svérázný anděl, který má rád vyostřenější situace mezi anděly,“ popisuje svou roli s úsměvem Vojtěch Dyk. S Alicí Nellis už několik filmů natočil, proto neváhal ani minutu, když mu nabídla roli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Michaela Vetešková přihlížela natáčení nového filmu Alice Nellis Andělé

„Už o tomhle filmu vím dlouho a s Alicí se dělá dobře. Je to prostě dobrá režisérka, je to žena, což někdy může být nevýhodou. U ní ale díky tomu, že je taková svérázná žena, je to výhodou. A zároveň do toho vnáší něco ženského, mateřskost. A k tomuto filmu se to obzvlášť hodí,“ tvrdí Dyk.

Film vzniká na základě předlohy románu Michala Viewegha Andělé mezi námi. Původně měl scénář psát sám autor.

„Pro mě samotného je to vlastně příběh, který jsem nechtěně zčásti prožil, ta klinická smrt a tyhle věc. Moje žena tvrdí, že andělé nemohou vydělat,“ popisuje Viewegh a doplňuje:

„Já jsem si vlastně dopředu napsal něco, co se mi potom skutečně stalo. Pro mě je to teď vysoce aktuální. Jak aktuální to bude pro diváky, nevím, ale je to příběh, který se týká každého z nás, dříve či později.“

Je to vůbec poprvé, co Vieweghovu knížku na plátno přenáší žena režisérka. „Já jsem mu tenhle scénář nejdřív dramaturgovala, protože mě poprosil, když napsal svoji verzi,“ vysvětluje Alice Nellis a dodává:

„Potom po jeho nehodě mě poprosil pan producent i spolu s Michalem, jestli bych nepsala i režijní verzi, a ve výsledku nakonec přišli s tím, jestli bych to nerežírovala.“

Novinka Alice Nellis by měla mít premiéru příští rok na podzim.

Michaela Vetešková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme