Alois Nebel Oscara nezíská, z nominací definitivně vypadl

Americká Akademie filmových věd a umění vyhlásila dnes odpoledne nominace na prestižní filmové ocenění Oscar. Český snímek Alois Nebel se oproti očekávání neumístil mezi nominovanými v kategorii nejlepší animovaný film. Předstihl ho i snímek Kung-fu Panda 2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nominace na Oscary v kategorii animovaný film byly dnes vyhlášeny. Alois Nebel chybí. | Zdroj: ČTK

Že snímek Aloise Nebel vypadne z nominací i v kategorii animovaný film, se dalo očekávat. Podle Aleše Stuchého, redaktora Českého rozhlasu stanice Wave, je letos v této kategorii velká konkurence. Mezi nominovanými jsou například Rango nebo Kung-fu Panda 2.

Z oskarového kola spolu s Aloisem Nebelem vypadl v kategorii animovaného filmu například Tintin, který sice uspěl u kritiky, ale divácky úplně propadl.

List nominovaných filmů vedou dva tituly. Film The Artist, odehrávající se v éře němého filmu, a Scorseseho poslední snímek Hugo a jeho velký objev. Oba filmy mají výtečné kritiky i divácké ohlasy. Pořadím může také zamíchat Železná lady s Maryl Streepovou v hlavní roli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oskarové nominace hodnotil pro Rádio Česko ve Světě o druhé Aleš Stuchlý, redaktor Českého rozhlasu stanice Wave

Překvapením je nominace íránského filmu Rozchod Nadera a Simin v kategorii nejlepší scénář i kategorii zahraniční film. Hodně o sobě daly vědět na nominačním večeru také filmy Válečný kůň, Muži kteří nenávidí ženy, Půlnoc v Paříži nebo snímek Děti moje.

Naopak propadl například film Drive, který získal Zlatou palmu v Cannes. Aleš Stuchlý považuje za škodu také nominační neúspěch filmu Shame.

Držitelé Oscarů budou vyhlášení 26. února na slavnostním večeru v Los Angeles.

Vladimír Kroc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme