Amnestie osvobodila i Máňu, o které točila Olga Sommerová. Žena se chce do vězení vrátit

Ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou dnes kvůli prezidentské amnestii opustila i recidivistka Máňa. Prý je naštvaná, nemá kam jít a chce se do vězení zase brzo vrátit. Právě o Marii Lavičkové alias Máně natočila v minulosti dokument režisérka Olga Sommerová.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokumentaristka Olga Sommerová byla hostem Radiožurnálu

Dokumentaristka Olga Sommerová byla hostem Radiožurnálu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Informace o tom, že se Máňa chce do vězení vrátit, ji absolutně nepřekvapuje.

„Věznice je pro ni její vlastní, pravý domov, a teď byla vyhozena jak štěně do deště a zimy a myslím si, že se velmi brzo vrátí zpátky, a to tím, že zase ukradne nějaké boty nebo kabelku,“ řekla Sommerová ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.

Marii Lavičkové je dnes 44 let, ve vězení strávila střídavě celkem 23 let. Známá dokumentaristka s ní točila dvakrát - jednou roce 1992 a pak v roce 2002, kdy vytvořila film Máňa po deseti letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Stalo se dnes na Radiožurnálu mluvila o Máně režisérka Olga Sommerová

„Původně jsem chtěla sdělit divákům, že existují lidé, kteří sice jsou na okraji společnosti, ale zároveň se jim to asi stalo řízením osudu, a že my takzvaní slušní občané máme být šťastní, že s nám toto nestalo. Ale posléze jsem zjistila, že Máňa už se z vězení nedostane,“ vzpomíná Sommerová.

Proto by o Máně už nic dalšího natočit nechtěla. Podle režisérky už se Máňa dostala do stavu, kdy už nemá zájem ani o peníze, protože ji vězeňský život naprosto zničil.

Prezidentská amnestie by se prý mohla týkat více než 32 tisíc lidí

Číst článek

Helena Šulcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme