Anifilm a Anifest se po čtyřech letech konkurenčních bojů spojí

Mezinárodní festival animovaných filmů bude v Česku už jen jeden. Organizátoři Anifilmu a Anifestu se po čtyřech letech vzájemné řevnivosti dohodli na sloučení obou filmových přehlídek. Akce by měla v příštích letech pokračovat už jen v Třeboni, a to pod názvem Anifilm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anifilm 2011 | Foto: Anifilm

„Zástupci Anifestu souhlasí s tím, aby Anifilm převzal veškerou aktivitu v této oblasti,“ řekl Českému rozhlasu producent a zakladatel Anifilmu Tomáš Rychetský.

Další podrobnosti však musí organizátoři ještě dojednat. „Velice rádi bychom používali dál ten archiv Anifestu, který čítá několik tisíc filmů za těch 12 let existence, ale je to předmětem dalších jednání,“ dodal Rychetský.

Řevnivost mezi přehlídkami vznikla kvůli sporům ohledně financování. Zakladatelé se rozešli a každý si založil vlastní festival.

Vznikla tak jistá anomálie, protože přehlídky měly velmi podobnou náplň i názvy, ucházely se o stejné granty a konaly se přibližně ve stejnou dobu – jen Anifest v Teplicích a Anifilm v Třeboni.

Už dříve se uskutečnila jednání o možném spojení Anifilmu s Anifestem, k dohodě však nedošlo.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme