Argo podceňuje roli Kanady v případu, zlobí se na oscarový film Kanaďané

Oscarem oceněný film Argo režiséra Bena Afflecka je inspirován knihou Master in Disguise Antonia J. Mendeze. Scénáře se ujal Chris Terrio, režie a hlavní role pak Ben Affleck, který je spíše známý jako herec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Producenti vítězného Arga George Clooney, Grant Heslov a Ben Afleck | Zdroj: Reuters

Dalo by se říct, že Hollywood ocenil tak trochu snímek o Hollywoodu. Argo je podle skutečné události z konce 70. let. Líčí snahu CIA dostat z Íránu americké diplomaty v přestrojení za filmový štáb.

V Teheránu tehdy dav rozvášněných íránských studentů obsadil velvyslanectví USA. Šesti Američanům se podařilo ukrýt na kanadském velvyslanectví.

Na druhé straně planety vchází do hry agentů na záchranu Američanů Hollywood a specialista CIA jménem Tony Mendez se svým neuvěřitelným nápadem - propašovat Američany z Íránu v převleku za kanadské filmaře, chystající v exotické zemi natáčení sci-fi.

V Los Angeles se udělovali Oscaři. Hlavní cenu získal Argo Bena Afflecka

Číst článek

Bývalý kanadský velvyslanec v Íránu Ken Taylor film kritizuje. Podle něj zamlčuje lví podíl Kanady na osvobození amerických rukojmí a hlavním hrdinou je podle snímku CIA.

Diplomat připomněl i nedávný proslov exprezidenta Jimmyho Cartera. Ten pro CNN řekl, že 90procentní podíl na záchraně šestice Američanů měla Kanada. Právě kanadské velvyslanectví v Teheránu se podle Taylora Američanů ujalo samo, bez požádání.

Výsledky 85. ročníku udílení cen americké Akademie filmových umění | Foto: ČTK

Igor Maňour, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme