Arnold Schwarzenegger jako Terminátor opět zachraňuje lidstvo

Do kin přichází nový díl akční hollywoodské série o Terminátorovi. Film Terminátor: Genisys natočil režisér Alan Taylor a odehrává se v roce 1984 i v blízké budoucnosti a znovu přivádí na plátno drsný výraz populárního Arnolda Schwarzeneggera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arnold Schwarzenegger | Foto: Paramount Pictures

Americká akční série Terminátor začala v roce 1984. Film vypráví o boji strojů a lidí o budoucnost naší planety. Jednou z klíčových zbraní je v tomto filmu Jamese Camerona stroj času.

Terminátora ale proslavil především kamenný výraz svalnatého Arnolda Schwarzeneggera v roli robota T-800.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém filmu ze série o Terminátorovi natáčel Pavel Sladký

V roce 1991 připravil James Cameron pokračování s podtitulem Soudný den a z kyborga zabijáka se Schwarzenegger jako T-800 změnil v ochránce lidí.

Nový Terminátor Genisys je už pátý díl hollywoodské série. Natočil ho režisér Alan Taylor, který má za sebou komiksovou adaptaci Thor: Temný svět, ale především řadu televizních seriálů včetně například Sexu ve městě nebo oceňovaných Mad Men.

V roli T-800 se opět s hranatou tváří a už velmi šedivými vlasy představuje Arnold Schwarzenegger. Divákům jeho robot ve filmu vzkazuje: jsem starý, ale ne zastaralý.

Kritické a fanouškovské reakce jsou zatím velmi chladné, například pro server Metacritic, shromažďující americké recenze, je nový Terminátor s průměrnými 38 procenty ze 100 v červených číslech.

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme