Atrakce spojené s programy BBC se plánují v novém zábavním parku v Kentu

V roce 2020 má v anglickém hrabství Kent nedaleko Londýna vzniknout nový zábavní park s televizně-filmovým zaměřením. Velkolepý areál má tematicky vycházet z produkce amerického studia Paramount Pictures, ale taky britské BBC. Její vedení si řeklo, že být veřejnoprávní neznamená rezignovat na zábavu. Návštěvníci se tak nejspíš můžou těšit na atrakce spojené s nejznámějšími programy BBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z televizní série BBC Sherlock | Foto: BBC

Sherlockův řetízkový kolotoč, restaurace Doctor Who nebo horská dráha Top Gear. Kdo ví. O konečné podobě atrakcí v tematickém zábavním parku a prázdninovém resortu ještě rozhodnuto zdaleka není.

BBC ale má celou řadu produktů, pořadů a osobností, které dalece přesahují hranice Spojeného království.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém zábavním parku v anglickém Kentu informoval londýnský zpravodaj Jiří Hošek

Developer ambiciózního projektu za odhadem 70 miliard korun teď podepsal smlouvu o budoucím partnerství, které mu umožní využívat duševní vlastnictví slavné korporace.

Koktejl namíchaný z velkoleposti Hollywoodu a britské veřejnoprávní kultury mají první návštěvníci ochutnat v roce 2020.

Z filmotéky Paramountu se pro expozice v zábavním parku mají použít třeba Mission: Impossible, Star Trek nebo Kmotr.

Areál nedaleko Dartfordu, který chce konkurovat pařížskému Disneylandu, ponese název London Paramount Entertainment Resort. Jeho součástí má být mimo jiné obří hotel.

Během schvalovacího procesu se projekt nesetkal s přílišným nadšením místních obyvatel, kteří se bojí totální devastace krajiny.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme