Bába z ledu jede do New Yorku. Zahraničním divákům se představí na festivalu Tribeca

Česko bude mít svého zástupce na prestižním filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. Zahraničním divákům se v mezinárodní sekci představí nový rodinný film režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu. Uspěl v konkurenci víc než 8500 dalších filmů. Festival se koná od 19. do 30. dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Kronerová a Pavel Nový v hlavních rolích filmu Bába z ledu | Foto: Falcon

Bába z ledu bude mít na festivalu Tribeca zahraniční premiéru. Postaví se proti devíti dalším snímkům.

Mezi soupeři je například čínsko-americký snímku Král Pekingu o chudých kočovných promítačích filmů, indický Newton o volbách v zemi se stamilióny obyvatel nebo film z Dominikánské republiky nazvaný Sambá o muži, který se po patnácti letech vězení vrací ze Spojených států zpět na rodný ostrov.

Český snímek režiséra Bohdana Slámy vypráví o setkání ovdovělé matky a babičky Hany ztvárněné Zuzanou Kronerovou s otužilcem Broňou, kterého hraje Pavel Nový.

Bába z ledu popírá mýty o stáří. V cynicky upřímném dramatu prožijete nový začátek i po šedesátce

Číst článek

Hana se nezačne jen otužovat, ale také zjišťovat, že se její život nemusí točit jen okolo jejích synů a vnoučat. Příběh plný spletitých rodinných situací by měl nabídnout spoustu komických okamžiků, nejmilějším mazlíčkem hlavního hrdiny je třeba slepice.

Newyorský filmový festival Tribeca si rychle získal dobré jméno. Založil ho herec Robert De Niro po teroristických útocích 11. září 2011, aby pomohl zasažené části Manhattanu.

Na festivalu v minulosti uspěla česká herečka Eva Holubová, kterou v roce 2006 ocenila porota za výkon v komedii Účastníci zájezdu Jiřího Vejdělka na motivy románu Michala Viewegha.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme