Babovřesky lámou rekordy. Kritikům tvůrci poslali zdvižený prostředník

Už dlouho nevyvolal na české filmové scéně nějaký snímek takový rozruch jako další z "lidových" komedií Zdeňka Trošky Babovřesky. Zatímco v kinech láme rekordy, sesypala se na něj řada kritiků s tím, že posunul laťku podbízivosti a laciného humoru. Tvůrci filmu kritikům odpověděli svérázným způsobem. Na facebookové stránce, kde oznamují, že snímek vidělo v Česku a na Slovensku přes 600 tisíc diváků, se pro ně objevil vzkaz: vztyčený prostředník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babovřesky

Babovřesky | Foto: oficiální facebook filmu Babovřesky

„Je mi jasné, že producenti filmu mají takovou škodolibou radost, jak se teďka jakoby ‘pomstili‘ recenzentům, kteří je kritizovali, včetně mě,“ reagoval na zdvižený prostředník filmový publicista František Fuka.

Přestože se mu film Babovřesky také nelíbí, je mu prý jasné, že takovýto snímek není natáčen pro to, aby se líbil filmovým recenzentům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Radiožurnálu byl filmový publicista František Fuka

„Tvůrci filmu se nyní snaží recenzentům vrátit spousty vtipných a pseudovtipných šťouchanců, kterými film obšťastňovali. Takže jistým způsobem chápu, že se snaží oko za oko, zub za zub. Podobné záležitosti jsem už zažil, není to něco, co by mě rozházelo,“ poznamenal.

Připomněl, že všechny filmové recenze jsou subjektivní. „A rozhodně je tento film natáčený pro někoho jiného a velmi se liší od toho, co připadá jako kvalitní a vtipný film filmovým recenzentům. Je to lidová zábava pro masy,“ zopakoval filmový kritik František Fuka.

Režisér filmu Zdeněk Troška si úspěch filmu vysvětluje tím, že se u něj lidé mohli zasmát a uniknout na chvíli od každodenních starostí. Kritiky prý už vůbec nečte, protože si dobře dovede představit, co o něm píšou. „Nikdy žádná kritika můj film nepochválila,“ řekl.

Pavel Polák, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme