Básníci čekají na zázrak. V kinech se objevuje šestá část populární filmové ságy

Štěpán Šafránek a Kendy jsou znovu na scéně. Po dvanácti letech přichází do kin nový film z oblíbené básnické série. Básníci v něm tentokrát čekají na zázrak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herci Linda Rybová a Pavel Kříž před premiérou filmu Jak básníci čekají na zázrak | Zdroj: ČTK

Hrdinové filmu Jak básníci čekají na zázrak zůstávají - jenom dospívají. Zůstávají i herci. Štěpána Šafránka hraje už čtyřiatřicet let Pavel Kříž. To, že stárne spolu s ním, se mu líbí.

„To není postavička, která si hraje na mladíka, na nějakého playboye, což by to shazovalo. A je tam víc hořkosti, v tomto díle, kterou ten věk přináší. Ale ne smutku, spíš té pravdy, a to mě na tom hrozně baví,“ říká Kříž.

Po smrti manželky zůstává Šafránek sám se synem. Ten mu pomáhá s výběrem nové partnerky. V příběhu se tak objevuje Šafránkova nová osudová žena. Podle její představitelky Lindy Rybové se od minulých Štěpánových lásek hodně liší.

„Myslím, že to už je určitě nějaký posun, dřív to většinou byly mladé holky. Tady ta Zuzanka je taková už žena, není to holka. Takže je taková praktičtější a má něco za sebou, nějaké zkušenosti,“ přibližuje Rybová.

Filmový žánr Básníků zůstává podle režiséra Dušana Kleina i v šesté části.

„Je to laskavý humor, diváci znají ty postavy. A navíc fenomén básníků spočívá hlavně v tom, že zachycuje naše hrdiny v jejich fyzickém i duševním stárnutí. My jsme točili první díl, když jim bylo 17 let, a nyní už jim je 55.“

V pořadí už šestí Básníci s názvem Jak básníci čekají na zázrak se právě dostávají do kin.

Tomáš Pilát, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme