Bazén karlovarského Thermalu zůstává prázdný. Klidné místo ale letos využívají filmaři

Centrem festivalového dění v Karlových Varech je hotel Thermal. Stále ale není v provozu dříve populární bazén na jeho střeše. Už déle než rok v něm není voda. Pořadatelé festivalu toho letos nicméně dokázali využít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vypuštěný bazén hotelu Thermal v Karlových Varech | Foto: Zdeněk Trnka

Turisté se nad karlovarský Thermal dostanou stezkou kolem rušné silnice. Na terase s výhledem na bazén už je ticho.

Panorama města je odsud nádherné. Dojem ale kazí plachtami zakryté a vypuštěné koupaliště. Jako jedni z mála baťůžkářů se Iva a Štěpán zašli nad hotel Thermal podívat.

„Pořád je to pěkné, ale s tím bazénem by to bylo lepší,“ říká Štěpán a Iva vzpomíná, že se tady i několikrát koupali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bazén karlovarského Thermalu zůstává prázdný. Klidné místo ale letos využívají filmaři. Na místě natáčel Zdeněk Trnka

Bazén je uzavřený druhý rok, to se projevuje na vzhledu koupaliště i blízkého okolí.

Snaha o úklid je sice znát, okolní zdi přesto zdobí grafity a obložení stěn i zábradlí jsou poškozené. Blízký lanovkový výtah do Thermalu nicméně funguje.

„Je to určené pro lidi, kteří jsou v hotelu ubytovaní. Chodí sem většinou na procházku,“ popisuje David, který stojí u výtahu jako ochranka.

Nad bazénem je navíc prosklená panoramatická kavárna, která patří v průběhu festivalu filmovým profesionálům.

„Dlouhodobě pracujeme na tom, aby tady ta industry část byla silně zastoupena. Po těch letech je spousta lidí, kteří sem přijíždějí třeba z pracovních důvodů. My jsme najednou cítili potřebu vytvořit jim nějaké větší zázemí. Kavárna nad bazénem hotelu Thermal je pro to úplně ideální,“ přibližuje výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Vypuštěný bazén hotelu Thermal v Karlových Varech | Foto: Zdeněk Trnka

Filmařům se z kavárny naskýtá nádherný pohled na centrum lázní. Vidí ale bohužel i vypuštěný bazén, kterému místní říkají temná díra. Prezident festivalu Jiří Bartoška nicméně spoléhá na sliby státu, který chce na opravu hotelu poslat peníze.

„V podstatě by se mělo začít po skončení festivalu. Jestli je tam dneska tmavá díra, tak doufáme, že dlouho tmavá nebude a hotel Thermal bude rok od roku zajímavější,“ uzavírá Bartoška.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme