BBC našla v archivu adaptaci Anny Kareninové se Seanem Connerym

Drama Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Kareninová se dočkalo několika filmových zpracování. Málokdo ale ví, že si hraběte Alexandra Vronského zahrál i Sean Connery. Jedinečnou filmovou adaptaci našli po téměř 50 letech v archivech britské BBC.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova BBC

Budova BBC | Foto: Redvers via Flickr.com

Skotský herec Sean Connery se proslavil hlavně díky roli nesmrtelného agenta, pracujícího ve službách jejího veličenstva, Jamese Bonda. Agenta 007 si jako první zahrál už v roce 1962 a to ve snímku Doctor No.

Co si ale přestavit tohoto charismatického herce jako milence Anny Kareninové - hraběte Alexandra Vronského?

Za několik málo týdnů už nebude potřeba jen představ. Na DVD totiž vyjde jedinečná a kompletní adaptace tohoto románu.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž Connery - Kareninová - na DVD.mp3

Anna Kareninová se poprvé objevila na obrazovkách britské BBC 3. listopadu 1961. Na svou dobu šlo o velkolepé, velkorozpočtové a zhruba dvouhodinové drama, v hlavní roli se Seanem Connerym a Claire Bloomovou. I když byla Bloomová, držitelka dvou cen Bafta, toho času jednou z nejvyhledávanějších hereček v Británii, kladné body si tehdy zapsal hlavně 31letý Connery.

Po televizní adaptaci se po jejím odvysílání doslova slehla zem. Téměř půl století si zaměstnanci BBC mysleli, že už je tento unikát nenávratně ztracen.

Naštěstí film ležel jen 50 let zasypaný prachem na polici jednoho z archivů. Nedávno ji náhodou našel jeden z jeho zaměstnanců.

Lubica Bergmanová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme