Během natáčení mi došlo, že chci být herečkou, říká mladá Kara Haywardová

Herečka, o níž se bude mluvit. To se říká o třináctileté Kaře Haywardové, která na Mezinárodní filmový festival přijela podpořit film Moonrise Kingdom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kara Hayward na 47. MFF Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Vítejte v Karlových Varech. Předtím jste byla v Cannes, že?

Ano, v Cannes jsem byla při uvádění filmu Moonrise Kingdom. Bylo to tam tak nádherné a já si to užila. Byla to skutečně čest tam být, protože náš snímek tam festival zahajoval. Bylo to ohromné.

Mnoho festivalů jste zatím ještě nezažila, můžete i tak ze svého pohledu porovnat Karlovy Vary a Cannes? Cannes je asi víc o lesku filmového světa, v Karlových Varech se zase hvězdy a diváci víc prolínají a potkávají…

Tady je hodně mladých. Všichni se tu baví. V Cannes jsem se také bavila, ale bylo to takové víc formální. Každý má trochu jinou atmosféru.

Pojďme k vašemu prvními filmu, kde hrajete hlavní roli, Moonrise Kingdon. Jak se přihodilo, že jste se jako dvanáctiletá rozhodla hrát ve filmu?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Karou Haywardovou mluvil Petr Benetka

Začalo to, když jsem byla na letní táboře, kde jsme také psali divadelní hry a rovnou je i hráli. Líbilo se mi to tak, že jsme se další rok vrátila. A další rok mi má učitelka tance řekla o konkurzu na Moonrise Kingdom, který se náhodou konal kousek od místa, kde bydlím. Tak jsem se rozhodla, že tam půjdu. Asi týden po konkurzu mi volali, jestli bych se nechtěla potkat s režisérem Wesem Andresonem. Za další týden jsem se s Wesem skutečně setkala. Řekli mi, že jsem tu roli dostala. Už dřív jsem o herectví přemýšlela. Ale během skutečného natáčení mi došlo, že chci být filmovou herečkou. Opravdu jsem si to užila.

Možná je to předčasná otázka, co je na herectví tak atraktivní?

Prostě ponořit se do toho světa, který autoři a režiséři tvoří, a mít možnost stát se někým jiným. Každý film je vlastně nová zábava, která mě ale nutí myslet pokaždé jinak. A taky se mi velmi líbila atmosféra při natáčení.

Když se podíváme na obsazení filmu – Edward Norton, Bill Murray, Francis McDormandová, Harvey Keitel - váš první film a hned taková jména. Nebyla jste nervózní?

Neřekla bych nervózní, byla jsem nadšená. Tolik jsem se při tom bavila. Všechny ty hvězdy jsou úžasné, chovají se normálně. Vlastně, když se s nimi potkáte, ani nemůžete být nervózní.

Jak se k vám chovali? Pomáhali vám při natáčení?

Já se hodně učila už jen tím, že jsem je sledovala při práci. To bohatě stačí. Například Fran MacDormandová se učila dlouhé texty, a tak jsme je poprvé studovali spolu. Zjistila jsem, jak je to o hodně jednodušší, protože vlastně už víte, jak ta druhá osoba scénu zahraje a jak budete reagovat.

Kara Hayward na 47. MFF Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Karlovarský festival rád objevuje vycházející hvězdy světového filmu. Mezi nimi byla v minulosti Ema Watson. Někde jsem četl, že je vaším idolem, je to pravda?

Ano, Ema Watson je tak chytrá a zábavná a hlavně talentovaná herečka. Opravdu ji obdivuju protože, dokáže skloubit vše, co miluje – školu a hraní.

Zpět k hraní, je pro vás herectví náročné?

Já bych vůbec neřekla, že natáčení scén je náročné. Protože všechno kolem – herci, štáb – se snažili, abych se cítila dobře. Nejsložitější na to byl vlastně konec. Opustit všechny lidi, které jsem si během natáčení zamilovala. Bylo těžké se rozloučit.

Jaké jsou vaše další plány, budete natáčet?

Připravuji se na dva nové projekty. Jedním je film Mixtape režiséra Toma Vaughana. Je to o mladé dívce, která najde magnetofonovou pásku a na ní písničky, která nazpívala její matka. Ta umřela, když byla hlavní hrdinka malá, a neměly šanci se tak poznat. Na té kazetě je hodně písniček. A tak se dívka jejich prostřednictvím snaží poznat svou matku blíž. Druhou produkcí je Poslední dobré auto Noaha Gershmana. Je to takový vtipný nezávislý snímek. Už se na natáčení těším.

Petr Benetka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme