Berlinale ocení herečku Meryl Streepovou Zlatým medvědem

Pocty na letošním Berlinale se dočká americká herečka Meryl Streepová. Získá čestného Zlatého medvěda. Meryl Streepová hrála ve více než 40 filmech, za které získala neuvěřitelných 16 oskarových nominací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meryl Streepová přijela představit snímek Železná Lady | Zdroj: Reuters

Meryl Streepová nepřijede na Berlinale poprvé. V roce 1999 získala berlínskou kameru a o čtyři roky později společně s Julianne Moorovou a Nicole Kidmanovou Stříbrného medvěda pro nejlepší herečku za roli ve filmu Hodiny.

Letos bude při prezentaci svého nejnovějšího snímku Železná lady, ve kterém ztvárnila bývalou britskou ministerskou předsedkyni Margaret Tchatcherovou, oceněna Zlatým medvědem za celoživotní dílo.

Ředitel Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně Dieter Kosslick považuje Meryl Streepovou za mimořádně talentovanou herečku, která s lehkostí střídá komediální a dramatické role. Proto je pro něj potěšením, že Zlatého medvěda převezme právě ona.

Klára Stejskalová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme