Bratři Cabanové si za osmnáctiletou práci na festivalu v Karlových Varech otevřou výstavu

Už osmnáct let tvoří bratři Michal a Šimon Cabanovi podobu úvodního ceremoniálu filmového festivalu v Karlových Varech. Za svou dlouholetou práci si zasloužili výstavu Fotografie ze zákulisí, která bude v Galerii umění k vidění až do 25. srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

V roce 2009 bratři Cabanové oživovali igelity. Šimon během slavnostního večera nebyl v zákulisí, vyrazil mezi foukače a dirigoval dívky, které pod igelity tančily.

Michal si za osmnáctiletou práci vybaví 33. ročník festivalu, kdy poprvé využili akrobatické prvky. Sál hotelu Thermal s velmi vysokými stropy k tomu přímo vybízí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o práci bratrů Cabanových natočila Klára Bílá

Letošní zahajovací ceremoniál zase patří vozíčkářům. Bratři Cabanové je poslali s baletní sestavou na jeviště.

„Festival je velmi bezbariérový, tak jsme si říkali, že bychom mohli překonat tu poslední bariéru mezi jevištěm a hledištěm,“ říká Michal Caban.

Na výstavě jsou k vidění fotografie, videospoty, ale také kostýmy a rekvizity. Galerie má otevřeno v době festivalu každý den kromě pondělí od deseti do devatenácti, po festivalu pak do sedmnácti hodin.

Expozice moderního sklářství

V rámci doprovodného programu karlovarského festivalu byla na Vřídelní kolonádě otevřena i unikátní výstava současného skla. Mezi zastoupenými umělci je také přední český designér Lukáš Jabůrek.

„Je to momentálně asi největší přehlídka evropského uměleckého sklářství. Je tam řada – počítám asi kolem 45 – umělců z celé Evropy,“ přiblížil. Expozice je přístupná každý den od deseti do osmnácti hodin, a to zdarma.

Zuzana Vlčková, Klára Bílá, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme