Bratři Matěj a Kryštof Hádkové hrají bratry i v novém filmu Kobry a užovky

Oba jsou známí čeští herci, ale v rolích bratrů se zatím nikdy neobjevili. Až režisér Jan Prušinovský jim tuto možnost nabídl. Kryštof a Matěj Hádkové se objevují coby sourozenci ve filmu Kobry a užovky, který dnes vstupuje do českých kin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Hádek | Foto: Anna Duchková

Jeden z bráchů je zlodějíček a narkoman, druhý chytne za pačesy svoji šanci a začne podnikat. Karty filmu Kobry a užovky jsou rozdány zdánlivě jasně.

Postupně se ale dozvídáme, že brácha-uličník má možná lepší charakter než brácha, který ho zdánlivě neustále tahá z bryndy. Zlobivějšího bratra hraje Kryštof Hádek. Role tohoto typu ho, jak říká, hodně baví:

„Tím, že to není úplně civil, má tam spoustu věcí, kterými je zajímavá. Například maskami, chůzí, kostýmy. V závěru to hraje trochu za vás.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O filmu Kobry a užovky mluvil redaktor Tomáš Pilát s režisérem Janem Prušinovským a herci Matějem a Kryštofem Hádkovými

Film je plný dějových zvratů. Jeden bratr táhne ke dnu druhého a ani jejich okolí není přátelské. Režisér Jan Prušinovský ale přesto chce dát divákům i nějakou naději.

„Doufám, že budou odcházet s takovým pocitem, že se někteří lidé mají hůř než oni. Já jsem třeba ten film dělal z důvodu, abych se na něj podíval a řekl si: To je ale hrůza, jak se ti lidé chovají. Já se takhle chovat nechci,“ dává příklad režisér.

Vedle bratrů Hádkových se ve filmu po delší době objevuje například Jana Šulcová. Další role si rozebrali Věra Kubánková, Jan Hájek, Lucie Polišenská nebo Lucie Žáčková. Snímek se dostává do kin právě dnes.

Tomáš Pilát, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme