Bruno Dumont: Sexualita je motor všeho

Vpravdě exkluzivním hostem páteční Odpolední session na Radiu Wave byl jeden z nejvýraznějších autorských filmařů současnosti, francouzský režisér Bruno Dumont. Společnost mu dělala debutující herečka Julie Sokolowski, která ztvárnila hlavní roli v Dumontově aktuálním filmu Hadewijch, jež měl ve stejný den tuzemskou premiéru v rámci pražské části Febiofestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bruno Dumont před studiem RW | Foto: Radio Wave

Vystudovaný filozof, jehož snímky Lidství (1999) a Flandry (2005) získaly Velkou cenu poroty na festivalu v Cannes, výrazně ovlivnil během posledních deseti let tvář uměleckého filmu: především jeho snímek 29 palem do značné míry definoval fenomén tzv. vyprázdněné narace, jedné z nejvitálnějších koncepcí artové kinematografie první dekády nového milénia.


O jeho vztahu k abstraktnímu malířství a filosofii, o jeho antipatii k francouzské kritice a sociologii, o práci s (ne)herci i o jeho vztahu k hudbě, o touze pronikat skrze povrch věcí až na samou podstatu si s Bruno Dumontem povídal náš hudební a filmový redaktor Aleš Stuchlý.
Slovo dostala nicméně i Julie Sokolowski: na své si ale přijdou u tohoto rozhovoru především ti posluchači, kteří si potrpí na decentní coming-out v přímém přenosu.

Bruno Dumont a Julie Sokolowski před studiem RW | Foto: Radio Wave
Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s režisérem Bruno Dumontem a herečkou Julie Sokolowski

Filmografie Bruna Dumonta (1958):

Ježíšův život (La Vie de Jésus, 1997)
Lidství (L’Humanité, 1999)
Dvacet devět palem (Twentynine Palms, 2003)
Flandry (Flandres, 2006)
Hadewijch (2009)

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme