Cenu Emmy za nejlepší seriál roku opět získala Hra o trůny. Devět sošek má Lid versus O. J. Simpson

Televizní ceny Emmy ovládly stejné seriály jako loňské udílení. Nejlepším dramatickým seriálem roku se stala fantasy Hra o trůny. Za komedii pak opět slavila Viceprezident(ka). Úspěch v noci z neděle na pondělí sklidil v Los Angeles také seriál Lid versus O. J. Simpson, který získal devět cen Emmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tvůrci seriálu Hra o trůny s cenami Emmy | Zdroj: Reuters

Temná fantasy Hra o trůny z produkce televize HBO vstupovala do slavnostního večera s 23 nominacemi. Nakonec získala dvanáct cen Emmy, mimo jiné v kategorii nejlepší seriál, režie a scénář dramatických seriálů.

Hra o trůny vznikla na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina. Vypráví epický příběh o pokrytectví a zradě, ušlechtilosti a cti, dobývání a triumfu, jenž se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky a touha po moci je věčná.

Akademie televizních umění a věd ocenila stejně jako loni také komediální seriál Viceprezident(ka). Nejlepší seriálovou komediální herečkou se pak opět stala Julia Louisová-Dreyfusová, představitelka hlavní hrdinky.

Na slavnostním galavečeru pak devětkrát zaznělo i jméno seriálu Lid versus O. J. Simpson, které celkem získalo 22 nominací. Drama má hvězdné obsazení, hlavní roli získal Cuba Gooding. Hrají v něm ale také John Travolta, David Schwimmer nebo Selma Blair.

Drama popisuje jeden z největších amerických procesů 20. století, kdy soud rozhodoval o slavném fotbalistovi obviněném z vraždy své manželky.

Další ceny Emmy v desítkách kategorií si rozdělily například seriály a pořady Panství Downton, Mr. Robot, Bloodline, Saturday Night Live, Orphan Black, John Oliver: Co týden dal a vzal, American Crime, Master of None, Baskets, Noční recepční či Transparent.

Nejlepším televizním filmem se na slavnostním vyhlášení prestižních cen stal snímek Sherlock: Přízračná nevěsta.

Pavlína Nečásková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme