Cenu Emmy za nejlepší seriál roku získala Hra o trůny

V Los Angeles se rozdávaly televizní ceny Emmy. Hlavní cenu pro nejlepší dramatický seriál roku získala fantasy Hra o trůny. Seriál byl oceněn také v řadě dalších kategorií a splnil roli favorita slavnostního udílení nejprestižnějších televizních cen světa. Nejlepším komediálním seriálem byla vyhlášena Viceprezident(ka).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tvůrci seriálu Hra o trůny | Zdroj: Reuters

Seriál Hra o trůny televize HBO do slavnostního večera vstupoval s 24 nominacemi.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Los Angeles se rozdávaly televizní ceny Emmy. O oceněných seriálech mluví Táňa Zabloudilová z Rádia Wave

Proměnil například i tu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Peter Dinklage), pro nejlepšího režiséra (David Nutter) nebo pro nejlepší scénáristy (David Benioff, D. B. Weiss).

Výpravný seriál Hra o trůny vznikl na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina.

Vypráví epický příběh o pokrytectví a zradě, ušlechtilosti a cti, dobývání a triumfu, jenž se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky a touha po moci je věčná.

Ocenění získal i režisér seriálu Hra o trůny David Nutter | Foto: Reuters

Velké zadostiučinění ale letošní ročník přinesl také hlavnímu představiteli seriálu Mad Men. Herec Jon Hamm byl na nejlepší mužskou roli nominován už osmkrát - vítězství a potlesku ve stoje se ale dočkal až teď při poslední sérii Mad Mena.

„Vítězství seriálu Hry o trůny je pro mě překvapením a určitě i pro řadu fanoušků a kritiků. Hodně z nás čekalo, že sošku vyhraje seriál Mad Men. Ten letos skončil po skvělých osmi letech. Troufnu si říct, že jde o nejlepší seriál, který vůbec kdy vznikl,“ říká Táňa Zabloudilová z Rádia Wave.

Oceněný herec Jon Hamm ze seriálu Mad Men | Foto: Reuters

„Je tak mnohovrstevnatý, má perfektně napsané postavy, výjimečné a vynikající herce. Funguje jako staré velké romány, které dokázaly reflektovat historické období na nějakém území pomocí pečlivých popisů proměn, perfektně popsaných charakterů. Současně je seriál takovou kronikou amerického kapitalismu v 60. letech,“ dodává.

Akademie televizních umění a věd několikrát v neděli ocenila také komediální seriál Viceprezident(ka).

Z ceny mají radost i tvůrci nejlepšího komediálního seriálu Viceprezident(ka) | Foto: Reuters

Ten je podle akademiků nejen nejlepším počinem ve svém žánru roku, ale hraje v něm také nejlepší seriálová komediální herečka Julia Louisová-Dreyfusová a nejlepší herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu Tony Hale.

Trojice scénáristů Viceprezident(ky) Simon Blackwell, Amando Iannucci, Tony Roche se navíc může těšit z Emmy za nejlepší scénář ke komediálnímu seriálu.

Nejlepší televizní soutěžní reality show je The Voice, která odhaluje nové pěvecké talenty.

Hra o trůny | Foto: Český rozhlas

Producenti a tvůrci reality show The Voice | Foto: Reuters

ČTK, Ondřej Himmer, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme