Češi uvidí Vraždu prezidenta Lincolna, nejsledovanější film televize National Geographic

Čeští diváci mají dnes možnost na televizních obrazovkách shlédnout dokument Vražda prezidenta Lincolna. Ve Spojených státech měl premiéru před dvěma týdny a stal se zatím nejsledovanějším dokumentárním filmem televize National Geographic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abraham Lincoln | Foto: www.whitehouse.gov

Vražda prezidenta Lincolna je víc než jen další hraný dokument, tvrdí sebevědomě Erik Jendersen, který snímek produkoval spolu s Ridley Scottem.

„Když chcete ve filmu převyprávět příběh nějaké historické události, vybíráte si obvykle ze dvou možností. Můžete ho natočit jako hraný film,“ říká Jendersen.

Jenže pak se obvykle stává pravda první obětí, protože se pozměňuje kvůli dramatickému účinku. Druhou možností je natočit ho jako běžný hraný dokument. Mluví v něm historici a v pozadí se herci snaží dramaticky ztvárnit klíčové momenty popisovaných událostí.

„My jsme chtěli zkusit něco jiného a položili jsme si otázku: Co když ten příběh podáme co nejvěrněji. Necháme ho, ať sám určuje tok filmu,“ vysvětluje producent.

Pojítkem historických momentů, podaných co nejvěrněji podle objektivních historických zdrojů, je jenom průvodní hlas Toma Hankse.

Američtí diváci tenhle experiment přivítali. Film při premiérovém uvedení před dvěma týdny sledovaly přes tři miliony diváků. To je zatím nejvíc v historii kanálu National Geographic.

Snímek uvede od 20 hodin televizní kanál National Geographic Channel.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme