Český filmový a televizní svaz rozdával Trilobity

V Berouně se už podesáté rozdávaly ceny Českého filmového a televizního svazu. Cenu Vladislava Vančury dostal kameraman Miroslav Ondříček - svaz mu ji udělil za dlouholetý umělecký přínos domácí i světové kinematografii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kameraman Miroslav Ondříček | Foto: Vladimír Kroc

FITES vyhlásil také držitele výročních cen Trilobit za původní díla domácí filmové a televizní tvorby. Za dokumentární projekt Proces H ji dostal Martin Vadas. Dalším držitelem se stal Tomáš Mašín za film Tři sezóny v pekle. Marek Najbrt, Benjamin Tuček a Robert Geisler Trilobita získali za existenciální drama Protektor.

Porota má možnost udělit pět trilobitů, pět čestných uznání, zvláštní cenu poroty a cenu Vladislava Vančury. Letos ale tolik cen nerozdala.

"Projekty, které jsme ocenili, výrazně přesáhly svojí kvalitou všechny ostatní. Také jsme nechtěli vyplňovat za každou cenu všechny kolonky s vítězi, takže jsme cen udělili méně, než jsme mohli, ale zato velmi kvalitním projektům a pořadům," vysvětlil předseda odborné poroty Tomáš Pilát.

Igor Maňour, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme