Colette přináší do kin příběh křehké lásky, která je silnější než smrt

Nový český film Colette se už promítá v kinech. Příběh tajné lásky z prostředí koncentračního tábora vychází ze stejnojmenného románu Arnošta Lustiga. V kinosálech po celé republice ho už viděli první diváci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Jiří Mádl a Hana Hnátová, sestra autora námětu Arnošta Lustiga, pózují 4. září v Praze před plakátem filmu Colette po novinářské projekci. | Zdroj: ČTK

Příběh filmu Colette začíná v 70. letech minulého století. Spisovatel Vili, který žije léta ve Spojených státech, se setkává s matkou přítelkyně svého syna.

Ta mu připomene jeho první lásku, dívku, se kterou se seznámil v koncentračním táboře. Divák se tak spolu hlavním hrdinou vrací do válečného léta roku 1943.

„Ten Arnoštův příběh lásky milenců v tomto prostředí má právo být vyprávěn i dnes. Je unikátní, protože je silný a protože přináší velkou emoci,“ říká režisér Milan Cieslar o svém nejnovějším filmu, který má mezinárodní obsazení.

Hlavní ženská role připadla francouzské herečce Clemence Thioly, české herce reprezentuje v roli Viliho Jiří Mádl, který musel sám sebe dabovat z angličtiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový český film Colette mohli už v kinech vidět první diváci

„Člověk má sám sebe naučeného v nějakých intonacích, ale angličtina má někde ve stejném významu třeba více slov. Je hrozně těžké se do toho trefovat.“

Film už viděli první diváci.

„Byly to obrovské herecké výkony, to se mi moc líbilo, opravdu pěkně udělané,“ říká jedna z divaček.

„Moc optimismu to člověku nedodá, v naší rodině jsme něco podobného prožili, takže na mě to dost působilo,“ přidává hodnocení další z návštěvnic kina.

Díky snímku Milana Cieslara se také do knihkupectví opět dostává původní románová předloha Arnošta Lustiga Colette - dívka z Antverp.

Eva Rajlichová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme