ČT spustí nový kanál. Přes den bude vysílání pro děti, večer kultura pro dospělé

Česká televize propojí dětský kanál nazvaný Déčko s kulturním ČT Art. O jeden program se tak podělí děti a dospělí, kteří se dívají na pořady s kulturní tematikou. Vysílání páté stanice odstartuje veřejnoprávní televize v poslední prázdninový den, tedy 31. srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize představila 21. února v Praze koncepci dětského kanálu | Zdroj: ČTK

Změna, která v českém televizním světě nemá obdoby, tak popsal využití jednoho programu pro dvě rozdílné skupiny diváků generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Celá myšlenka vznikala postupně, protože jsme vedli dlouhou diskusi o tom, jakým způsobem vlastně s kulturními programy pracovat. A finální zadání vzniklo v rámci této týmové diskuse,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČT spustí nový kanál. Podrobnosti od redaktorky Květy Moravcové

Cílem dětského programu Déčko bude podle jeho výkonného ředitele Petra Kolihy bavit a zároveň vzdělávat.

„Chceme přinést atraktivní pořady pro děti, které budou mít určitý vzdělávací charakter. Samozřejmě mělo by to být populární, protože dítě, které se baví, se chce něco také dozvědět. A jde nám o to naše děti orientovat v tomto složitém světě a chceme jim přivést celou plejádu žánrů od zábavy, dokumentů, publicistiky až po dětské zpravodajství,“ přiblížil.

O oblíbené pořady jako je třeba Studio kamarád ale děti nepřijdou, naopak s moderováním Jů a Hele vedení ČT počítá i nadále. Přesto bude televize podle Petra Kolihy nové tváře Déčka hledat.

„Tak jde samozřejmě především o zajímavé tváře. Takže budeme je hledat všemi možnými způsoby včetně veřejných cest. V současné době jsme zahájili vývoj pořadů. Tam proběhne selekce a teprve pak vybereme ty, které nám skutečně stojí za to. Chceme je vyrábět a teprve pak nastane obsazování jednotlivých tváří a herců a speakerů,“ uvedl.

Vysílání pro děti večer vystřídá kulturní program

Děti si budou moci Déčko pustit od šesti ráno do osmi večer, pak se z programu stane ČT Art, věnovaný pořadům s kulturní tématikou.

„Budeme každý den vysílat za účasti předních odborníků a kritiků diskusní pořad, který se bude kultuře věnovat. Z těch samotných pořadů, o kterých už teď vím, že vznikají, je například magazín, který pracovně nazýváme Grand Kanál, a který se bude věnovat televizní problematice a trendům televizního vysílání ve světě,“ řekl výkonný ředitel ČT Art Tomáš Motl s tím, že program se bude doplňovat s ČT Dvojkou.

Vysílání pro děti zdokonaluje také Český rozhlas - rozšiřuje vysílání Radia Junior, které si děti budou moci naladit od března i na televizích nebo mobilech.

Květa Moravcová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme