ČT spustí nový kanál. Přes den bude vysílání pro děti, večer kultura pro dospělé

Česká televize propojí dětský kanál nazvaný Déčko s kulturním ČT Art. O jeden program se tak podělí děti a dospělí, kteří se dívají na pořady s kulturní tematikou. Vysílání páté stanice odstartuje veřejnoprávní televize v poslední prázdninový den, tedy 31. srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize představila 21. února v Praze koncepci dětského kanálu

Česká televize představila 21. února v Praze koncepci dětského kanálu | Zdroj: ČTK

Změna, která v českém televizním světě nemá obdoby, tak popsal využití jednoho programu pro dvě rozdílné skupiny diváků generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Celá myšlenka vznikala postupně, protože jsme vedli dlouhou diskusi o tom, jakým způsobem vlastně s kulturními programy pracovat. A finální zadání vzniklo v rámci této týmové diskuse,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČT spustí nový kanál. Podrobnosti od redaktorky Květy Moravcové

Cílem dětského programu Déčko bude podle jeho výkonného ředitele Petra Kolihy bavit a zároveň vzdělávat.

„Chceme přinést atraktivní pořady pro děti, které budou mít určitý vzdělávací charakter. Samozřejmě mělo by to být populární, protože dítě, které se baví, se chce něco také dozvědět. A jde nám o to naše děti orientovat v tomto složitém světě a chceme jim přivést celou plejádu žánrů od zábavy, dokumentů, publicistiky až po dětské zpravodajství,“ přiblížil.

O oblíbené pořady jako je třeba Studio kamarád ale děti nepřijdou, naopak s moderováním Jů a Hele vedení ČT počítá i nadále. Přesto bude televize podle Petra Kolihy nové tváře Déčka hledat.

„Tak jde samozřejmě především o zajímavé tváře. Takže budeme je hledat všemi možnými způsoby včetně veřejných cest. V současné době jsme zahájili vývoj pořadů. Tam proběhne selekce a teprve pak vybereme ty, které nám skutečně stojí za to. Chceme je vyrábět a teprve pak nastane obsazování jednotlivých tváří a herců a speakerů,“ uvedl.

Vysílání pro děti večer vystřídá kulturní program

Děti si budou moci Déčko pustit od šesti ráno do osmi večer, pak se z programu stane ČT Art, věnovaný pořadům s kulturní tématikou.

„Budeme každý den vysílat za účasti předních odborníků a kritiků diskusní pořad, který se bude kultuře věnovat. Z těch samotných pořadů, o kterých už teď vím, že vznikají, je například magazín, který pracovně nazýváme Grand Kanál, a který se bude věnovat televizní problematice a trendům televizního vysílání ve světě,“ řekl výkonný ředitel ČT Art Tomáš Motl s tím, že program se bude doplňovat s ČT Dvojkou.

Vysílání pro děti zdokonaluje také Český rozhlas - rozšiřuje vysílání Radia Junior, které si děti budou moci naladit od března i na televizích nebo mobilech.

Květa Moravcová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme