Dejvické divadlo se radovalo z Českých lvů. Nominace získali čtyři jeho členové

Z filmových cen Český lev se radovalo Dejvické divadlo. Hned čtyři jeho členové - Miroslav Krobot, Jaroslav Plesl, Klára Melíšková a Ivan Trojan získali nominace v hereckých kategoriích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli převzala herečka Klára Melíšková za ztvárnění role ve filmu Čtyři slunce.

Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli převzala herečka Klára Melíšková za ztvárnění role ve filmu Čtyři slunce. | Zdroj: ČTK

„Dejvické divadlo existuje 20 let, ale 15 let ve složení, v jakém jsme. Právě takoví režiséři jako Honza Hřebejk, Petr Zelenka a David Ondříček začali chodit na divadlo, které jsme dělali. Začalo je zajímat, jaké děláme divadlo, jací jsme. I díky tomu jsme začali filmovat,“ říká Ivan Trojan, oceněný za snímek Ve stínu a držitel celkem pěti Českých lvů.

„My jsme měli takovou radost, že jsme byli nominovaní čtyři z toho divadla. Je fantastické, že Dejvické divadlo má čtyři zastoupení na Českých lvech,“ doplňuje jeho kolegyně Klára Melíšková.

Ta už má křišťálovou sošku za snímek Mistři. Tentokrát akademici ocenili její výkon ve vedlejší roli ve filmu Bohdana Slámy Čtyři slunce.

Přehrát

00:00 / 00:00

S oceněnými herci a tvůrci natáčela redaktorka Eva Rajlichová.

„Mě ten film velmi zasáhl, díky postavě Vény, malého kluka, kterého hrál Marek Šácha. Říkala jsem si, že to zahrál s takovou hloubkou, že díky němu jsme pochopila celý ten film. To vůbec nebylo v kategorii líbí, nebo nelíbí. To bylo v kategorii hlubokého zasažení,“ svěřuje se Melíšková.

I když právě Slámův snímek šel do lvího večera s největším počtem nominací jako favorit, předstihl jej film Davida Ondříčka Ve stínu.

„Tušil jsem, že bychom mohli dostat nějakého lva, ale že jich dostaneme tolik, to jsem netušil. Strašně by mě mrzelo, kdyby to nedostal Adam Sikora, protože ten byl úžasný. Obrovskou radost jsem měl ze střihače Michala Lánského. Je to velice svérázný člověk a strašně si to zaslouží,“ řekl režisér.

Českého lva za nejlepší film Ve stínu převzali producent Kryštof Mucha (vlevo), režisér David Ondříček (vpravo) a Ivan Trojan za nejlepší mužský herecký výkon. | Foto: ČTK

Radovala se i divadelní hvězda Gabriela Míčová, která získala Českého lva za hlavní roli ve filmové adaptaci hry Odpad město smrt. Tu nastudovalo Pražské komorní divadlo a na filmové plátno ji převedl Jan Hřebejk.

„Mám z toho velkou radost. Na roli vzpomínám s láskou a na celé divadlo, kde to vlastně celé vzniklo a skončilo,“ komentovala svou výhru Míčová.

Českého lva v kategorii dokument dostal snímek Láska v hrobě režiséra Davida Vondráčka.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme