Do českých kin vstupuje film Katka Heleny Třeštíkové

Dnes večer má českou premiéru dokumentární film Katka režisérky Heleny Třeštíkové. Další ze série časosběrných dokumentů po čtrnáct let mapuje příběhy a osudy dívky, která bojovala s drogovou závislostí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Třeštíková

Helena Třeštíková | Foto: Lenka Paličková

"Čtrnáct let opravdu nebylo snadných. Asi nejtěžší bylo, že bojujete s nepřítelem, který je mocný, silný a neviditelný, vidíte, jak někoho ničí a nemůžete tomu zabránit," říká o natáčení režisérka Helena Třeštíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svém novém dokumentárním filmu Katka mluvila na Radiožurnálu režisérka Helena Třeštíková.

"Asi největším překvapením bylo její sdělení, že čeká děťátko. Já strašně doufala, že to bude impuls, který jí nakopne a ona skoncuje s drogami. To by měl náš film krásný happyend. Bohužel se tak nestalo," pokračuje Třeštíková a dodává:

"Vždycky ale doufám, že příběh nakonec skončí happyendem. Její osudy budu sledovat samozřejmě dál a snad natočíme i pokračování. Dnes dokonce bude první natáčecí den tohoto pokračování, kdy budeme sledovat její přítomnost v kině na premiéře a její případnou konfrontaci s diváky a reakce."

Podle režisérky Třeštíkové Katka i její přítel film již viděli a reagovali na něj velmi pozitivně: "Říkali, že by podle nich mohl film lidem pomoci, aby se drželi dál od drog. Já sama bych tomu byla ráda. Pokud by tomu tak opravdu bylo, bylo by to naprosto úžasné."

Film Katka bude českým příspěvkem v soutěži dokumentů na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. O jeho dalších osudech mimo Českou republiku se zatím jedná.

Nikola Bojčev, Zuzana Ptáčková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme