Do kin jde film Vybíjená, natočený podle Vieweghovy knihy

Nejen herce, ale třeba i jednu topmodelku uvidí diváci v novém filmu režiséra Petra Nikolaeva Vybíjená. Snímek natočený podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha má dnes premiéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Viewegh | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

Ve filmu hrají pánové z televizní Partičky – Ondřej Sokol, Michal Suchánek a Richard Genzer, ale také Lukáš Vaculík a v ženských rolích třeba Simona Babčáková nebo topmodelka Simona Krainová.

Snímek střídá dvě časové roviny. Sleduje několik spolužáků z jedné gymnaziální třídy před listopadem 1989 a jejich setkání 25 let po maturitě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o novém filmu Petra Nikolaeva Vybíjená natočili Tomáš Pilát a Marek Blaho

Hlavní hrdinové proto mají dva herecké představitele. Ostřílené borce doplňují jejich mladší kolegové. Režisér Petr Nikolaev si prý dal s výběrem i hereckým vedením velkou práci.

„Ta výzva byla, jak naplnit tu mladou generaci, jak jim pomoct, aby působili silně, aby hráli dobře,“ uvedl Nikolajev. „Mám dojem, že obstáli,“ dodal.

Spisovatel Michal Viewegh při psaní knihy vycházel hodně ze svých zkušeností. Včetně vzpomínek na spolužačku, která okouzlila všechny kluky ve třídě.

„Měli jsme třídní krásku, řekněme, že nebyla tak oslnivá jako Simona Krainová, nicméně byl to taky předmět našeho zájmu,“ poznamenal Viewegh.

Ve filmovém přepisu jeho knihy představuje třídní krásku právě zmiňovaná topmodelka Simona Krainová. Jak však poznamenala, kdyby měla ve filmu Vybíjená hrát i stejnojmennou míčovou hru, možná by si to rozmyslela.

„Nenávidím vybíjenou, ještě že jsem znala tu knížku, protože kdyby mi přišli říct, že budu hrát vybíjenou, tak tu roli nemůžu přijmout, protože já jsem byla mizerná v tělocviku, musím říct, a nebavil mě, takže vybíjenou ne, to by mě asi nikdo nedonutil. Jsem ráda, že moje mladší alter ego hrálo tu vybíjenou za mě, ona si to slízla,“ řekla Krainová.

Ono zmíněné alter ego Simony Krainové představuje Linda Bartošová.

Tomáš Pilát, kov, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme