Do kin míří nová česká komedie Život je život. Hlavní role hrají Stašová a Vetchý

Nová česká komedie Život je život míří do kin. Hlavní manželskou dvojici hrají Ondřej Vetchý a Simona Stašová, diváci však uvidí třeba i Miroslava Táborského nebo slovenskou zpěvačku Kristinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Stašová, dcera Jiřiny Bohdalové. Narodila se v březnu 1955 | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

Za filmem Život je život stojí podobný tým, jako za tři roky starým snímkem Láska je láska.

Hlavní postavou nového filmu je despotický otec tří dcer, jinak velitel policejní stanice, který se zamiluje do nové kolegyně. Přitom ztrácí přehled o tom, co se děje u něj doma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou českou komedii Život je život přiblížil redaktor Tomáš Pilát

Film má dvě roviny, reálnou a vedle ní ještě jednu, která se odehrává v představách a snech postavy ztvárněné Ondřejem Vetchým. Ta si totiž představuje, že je James Bond.

V těchto pasážích je film opravdu skoro bláznivou komedií, záměrně natočenou ve velké nadsázce.

Snímek má zajímavé herecké obsazení. Ústřední manželskou dvojici hrají Simona Stašová a Ondřej Vetchý, ale zajímavě jsou obsazeny i další role – diváci uvidí Terezu Voříškovou, Marka Taclíka, Barboru Polákovou, populární slovenskou zpěvačku Kristinu nebo třeba Miroslava Táborského.

I na lodi Pirátů z Karibiku

I Táborského postava má dvě roviny, v bondovských pasážích představuje herec padoucha, v reálných úspěšného spisovatele, který si však hodně bere své milostné prohry a co chvíli chce spáchat sebevraždu skokem z balkonu.

Podle Miroslava Táborského to s jeho skutečným životem moc společného nemá. „Představit si to dovedu, ale k ničemu takovému se nechystám a nebudu chystat nikdy,“ poznamenal Táborský.

Tvůrci filmu se při natáčení dostali i na loď, na které vznikal snímek Piráti z Karibiku.

„Je to krásná replika lodě ze 17. století La Grace. Díky nadšencům ji postavili v Egyptě a dneska jezdí po Středomoří a díky nim jsme tuhle scénu mohli realizovat,“ uvedl režisér snímku Život je život Milan Cieslar.

Co se vyznění filmu týká, pokus o bláznivou komedii je sympatický, ale ne vždycky to vychází. Některé situace jsou dost prvoplánově „legrační“, divák je může odhadnout předem. Občas také herci nešikovně přehrávají.

Pochválit lze obrazovou stránku filmu, na té si dal Milan Cieslar záležet. Sympatické je i to, že vtipy a situace nejsou vulgární, jak se to v českém filmu někdy stává. A tvůrci se vyvarovali i dalšího neduhu, která se občas v českém filmu objeví – neopouští žánr.

Režisér nesklouzne ani do dramatu či melodramatu, ale snaží se o komedii a vytrvá po celou délku filmu.

Tomáš Pilát, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme